KURKOVA'YLA ANNELİK ÜZERİNE

Karolina’yla hamileliğini, doğum anını, bebeğini ve eşi Archie’yi konuştuk..

Dünyanın en genç ve en başarılı modelleri arasına giren, Victoria’s Secret’ın efsanevi “meleği” olan Çek model, yaşamında her gün yeni bir sayfa açıyor: Çünkü o artık bir anne! Karolina’yla hamileliğini, doğum anını, bebeğini ve elbette eşi Archie’yi konuştuk.

ÇEK MODEL KAROLINA KURKOVA’NIN HAYATI GERÇEK BiR MASALA DÖNÜŞTÜ

ELLE: Doğum nasıl geçti?
KAROLINA KURKOVA: Hayatımın en müthiş deneyimiydi. Aslında her şey çok çabuk oldu. Eşim Archie hep yanımdaydı, bana büyük güven verdi ve beni sürekli sakinleştirdi. Bence doğum yapma tecrübesi tek kelimeyle eşsiz; bunun kadına son derece büyük bir güç verdiğini düşünüyorum. Tobin’in doğduğu anda sanki bir şeyler değişti ve ben özümde varlığından bile haberdar olmadığım bir güç keşfettim. Hamilelik sürecini ve doğumu yaşamış biri olarak annelere çok daha farklı bir bakış açısı ve saygı kazandım.

ELLE: Doğum konusunda endişelerin var mıydı?
K.K.: Biraz tedirgindim ama hiç korkmadım. Eşim Archie’yle birlikte birçok kursa katıldık, bu konuda araştırmalar yaptık ve kendimizi bizi neyin beklediği hakkında eğittik. Hamilelik ayları boyunca doğum için kendimizi psikolojik olarak hazırladık. Hem baş başa, hem de sevdiğimiz insanlarla vakit geçirdik, seyahat ettik ve bu doğumu bizim için eşsiz bir deneyim süreci haline getirdik. Hamilelin sonlarına doğru artık bebeğimizle tanışmak için sabırsızlanmaya başlamıştım.

ELLE: Onu ilk gördüğün an ne hissettin?
K.K.: Archie bebeği ilk defa göğsüme yatırdığında ne yapacağımı bilemedim; şoka girdim. Bir anda canlı bir varlık yaşamak için sana muhtaç olarak ortaya çıkıveriyor. İlk anda ona dokunmaya korktum ama bu telaş çok çabuk kayboldu ve büyük bir duygu yoğunluğuyla ağlama- ya başladım. Doğum yapmış olduğuma ve onun doğduğuna inanamıyordum! Çok heyecan verici, kuvvetli, ürkütücü ve büyüleyici bir duygu. Her annenin bildiği ama tanımlanması mümkün olmayan bir duygu. O an, Archie ve benim aramda çok spiritüel bir andı.

“BUDA” BEBEK

ELLE: Bebeğin şimdiden ön plana çıkan özellikleri var mı?
K.K.: Biz ona “Buda bebek” adını taktık çünkü inanılmaz sakin ve farkında bir bebek. Ve de ilk günden kameraları sevip pozlar vermeye başladı.

ELLE: Tobin hanginize benziyor?
K.K.: Göz ve dudak şeklini benden almış, göz rengini ve burnu- nu da babasından. Yani ikimizin çok hoş bir karışımı oldu. Sanki her gün değişiyor gibi.