ÖZGÜR KIZ: MELİSA ŞENOLSUN

2020'nin ilk kapak kızı Melisa Şenolsun, Netflix'te ilk sezonu yayınlanan Atiye dizisinde Cansu olarak karşımıza çıkıyor. Ocak sayımızdaki Melisa Şenolsun röportajı ile onu yakından tanıyın.

İçinden enerji fışkırıyor, tıpkı Atiye dizisinde canlandırdığı Cansu karakteri gibi. Sevdiklerine tapıyor, tıpkı Cansu’nun yaşadığı sevgi patlaması gibi İnanın, iki karakter de merak uyandırıcı ve sürprizlerle dolu... Aslında Atiye de Cansu da bahane, sohbetse Melisa Şenolsun’la şahane.

Duru ve baş döndürücü güzelliğinin gölgesinde kalmaya hiç de niyetli olmayan başarılı oyunculuğunun ardında, hayat verdiği karakterlerle özgürce oynayabilmesi, kendi deyimiyle onlarla dans edebilme yeteneği var. Henüz yolun başında ve sahne onun!

Şöhretle aranız nasıl? 

Başından beri hedefim şöhret olmadığı için buna takılmadım. Tabii ki ünlendikçe günlük hayatım kısıtlanmalara doğru gidiyor ama ben yine de kısıtlanmayacağım yerlere gidip özgürce yaşamaya çalışıyorum. 

Güzellik algınızı anlatır mısınız? Kendinizi güzel buluyor musunuz?

Kendimi aynada gördüğüm için yorumlayamıyorum. Siz cevap verin bu soruya. Ben doğal olanı, kusurlu güzellikleri, estetik müdahaleye maruz kalmayan görüntüleri seviyorum. Mesela yüzünü çil basan insanlar, yamuk bir burun ya da cilt lekeleriyle dikkat çeken Winnie Harlow gibi yüzler çok hoşuma gidiyor. 

Hiçbir yerde okumadığımız bir özellik söyleyin kendinizle ilgili?

Beynim çok dolu olduğunda, yorgunluktan öldüğümde farkında olmadan şarkı söylüyorum. Sanırım beynimdekileri susturmak için bilinçaltımın bulduğu bir yöntem. 

Melisa Şenolsun röportajının tamamını ELLE Türkiye Ocak sayısında okuyabilirsiniz. 

YAZI: SELİN MİLOŞYAN
FOTOĞRAFLAR: EMRE ÜNAL
MODA EDİTÖRÜ: OĞUZ EREL