SAMİMİYETİ, COŞKUSU VE HEYECANIYLA AYÇA AYŞİN TURAN

Oyunculuk, enerji, neşe, aşk, hayaller, stil ve Ayça Ayşin Turan...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Ocak 2021

Yazı: Selin Miloşyan

İlk defa Elle Türkiye’nin kapağına ve iç sayfalarına konuk olduğu bu çekimle içindeki enerjik, deli dolu ve neşeli kadını azad ettiğine şüphe yok. Oysa ki ilk bakışta ne kadar sakın ve durgun görünüyor... Bunda çekim boyunca kıyafetlerini taşıdığı, sokak stilinin en şık temsilcilerinden Les Benjamins’in özgür ruhunun, markanın rahat, renkli ve sportif parçalarının etkisi olduğu apaçık. Fotoğraflara olduğu kadar röportaja da yansıyan samimiyeti, coşkusu ve heyecanıyla karşınızda Ayça Ayşın Turan.

Biz gazeteciler ve dergiciler röportaj öncesi hakkında kalem oynatacağımız kişi ile ilgili bilgi edinir, karıştırır, araştırır, okuruz. Ve sohbete başladığımızda kafamızda az çok bir fikir vardır karşımızdaki insanla ilgili; belki duygularını, ruhunu bilmeyiz ama en azından sohbeti götürecek kadar data toplamışızdır hakkında. Bunu herkes yapar ama en güzeli onu orada sohbet ederken tanıyabilmek ve bunu en öznel şekilde yansıtabilmektir. Yoksa sizler her yerde aynı bilgileri okur durursunuz.

Ben de her seferinde aynı yolu izliyorum ve her tanıştığım kişiyle yeni bir keşfe çıkıyorum. Bu defa benim hakkımda da küçük bir araştırma yapıldığını duyunca hem çok şaşırdım hem de sevindim. Hem madem bir editör “dedektiflik” yapıyor neden soruların muhatabının da buna hakkı olmasın?

Ayça Ayşin Turan’la ilk karşılaşmamız benim ona soru sormamla değil, onun hakkımda bildiklerini anlatması, muzip gülüşüyle benim ne kadar romantik yazdığım, yazı dilim hakkında çeşitli yorumlar yapmasıyla başladı. En son geçtiğimiz ay Hazal Kaya ile gerçekleştirdiğim röportajı okumuştu. O yumuşak ve derinden gelen sesiyle konuştukça itiraf edeyim ruhum okşandı, rolleri değiştirip biraz daha beni anlatmasını çok isterdim ama... İnsanın kendini başkasının, hele ilk karşılaştığı bir yabancının gözüyle görmesi ve bu duyduklarının ne kadar doğru tespitler olduğunu fark etmesi ne hoş. Ayça Ayşin Turan’ın gözlemci, detaylara önem veren bir genç kadın olduğunu daha tek bir soru sormadan anlamıştım... İlk hissiyat önemlidir ve çoğunlukla doğrudur.

Güzel bir başlangıçtı ve böyle devam etti, aynı güzellikte, Ayça Ayşin Turan’ın dingin ve yumuşak karakterinin izinde ve elbette bana göstermek isteyip benim hissettiklerim çerçevesinde...

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.