BAFTA 2022 KIRMIZI HALI GÖRÜNÜMLERİ

BAFTA kırmızı halısı, tüm ihtişamıyla geri döndü.

75. EE İngiliz Akademisi Film Ödülleri veya BAFTA Ödülleri, Londra'daki Royal Albert Hall'da gerçekleşiyor. Geçen yılki sanal törenden sonra, etkinlik yüz yüze bir ortama geri döndü. Sektörün emektarları ve yükselen yıldızlar, Hollywood'a yakışan göz alıcı görünümlerle kırmızı halıyı süsledi.

BAFTA Ödülleri, Akademi yarışmacılarının ivmesini daha da ileriye taşıma potansiyeli taşıyan törenle, Oscar öncesindeki en önemli ödül sezon duraklarından biri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, gösteri, ünlülerin ağır bir listesiyle övünüyor.


Ödül sunucuları arasında Daisy Edgar-Jones, Daniel Kaluuya, Emma Watson, Florence Pugh, Millie Bobby Brown, Regé Jean-Page, RuPaul, Salma Hayek, Sebastian Stan ve Tom Hiddleston yer alıyor.“Dune” bu yıl 11 adaylıkla BAFTA adaylarının başında gelirken, Jane Campion'un “The Power of the Dog” filmi sekiz adaylık aldı. Kenneth Branagh'ın "Belfast" filmi altı adaylık aldı ve "No Time to Die", "Licorice Pizza" ve "West Side Story" beşer adaylık kazandı.BAFTA ÖDÜLLERİ 2022 KAZANANLARI

BAFTA 2022 kırmızı halısından görünümler…