EMINEM 17 SENE SONRA OSCAR SAHNESİNDE

Eminem, 2003’te Oscar Ödülü alan şarkısını seslendirdi!

Oscar Ödülleri'nde sürpriz bir performans gerçekleşti! 2002 yapımı “8 Mile” filmindeki “Lose Yourself” şarkısı ile 2003 Oscar Ödüllerinde ‘En İyi Orijinal Şarkı’ ödülünü alan Eminem, 2020 Oscar Ödülleri sahnesinde bu şarkıyı söyledi. “En İyi Ses Düzenleme” ödülünden hemen önce “Lose Yourself” şarkısını seslendiren Eminem’in performansı uzun bir süre gizli tutuldu. Kaynaklara göre Dolby Theatre'da, provalar sırasında yüksek güvenlik önlemleri alındı! Haberin medyaya sızması sonucunda performansını iptal edeceği söylenen Eminem, neyse ki performansına kadar bu haberi gizli tutabildi!

Eminem, 92. Oscar Ödülleri Sahnesinde (Getty Images)

Neredeyse 20 yaşında olan şarkısını duyan Leonardo DiCaprio, Billie Eilish ve Anthony Ramos, Eminem’i ayakta alkışladılar. 2003 Oscar Ödüllerinde şarkısının sansürlü versiyonunu söylemeyi kabul etmediği söylenen Eminem, 2003 törenine katılmamıştı. 17 yıl önce Barbra Streisand’in tarafından ödülü alan Eminem ve şarkının diğer yazarları Jeff Bass ve Luis Resto arasından sadece Resto törene katılmıştı. Yıllar sonra ödülü aldığı şarkıyı Oscar sahnesinde söyleyen Eminem gecenin en şaşırtıcı anlarından birine imza attı. 

Performansını Twitter üzerinden paylaşan Eminem, “Bakın, eğer bir şansınız veya fırsatınız daha varsa… Beni ağırladığınız için teşekkür ederim. Buraya gelmemin 18 sene sürmesi için üzgünüm,” dedi. 2003’ten nostaljik bir video eşliğinde paylaşım yapan Eminem, Oscar Ödülü kazanacağını düşünmediğini söylemişti. 


KAZANANLAR: 92. OSCAR ÖDÜLLERİ