KAIA GERBER, İLK MET GALASI İÇİN BIANCA JAGGER GÖRÜNÜMÜNÜ YENİDEN YARATTI

Gerber'in moda tarihi konusundaki bilgisinin, ilk Met Gala görünümünde parladığına şüphe yok!

Dört yıldır modanın üst kademelerinde yer alan süper model Kaia Gerber, ilk Met Gala'sına katıldı. 20 yaşındaki model, 1981'de Bianca Jagger'ın aynı etkinlikteki ikonik görünümünden ilham alarak kırmızı halıda görücüye çıktı.

İlk bakışta Gerber, güpür yapılı korsajlı, nispeten basit, askısız siyah bir balo elbisesi giyiyor gibi görünüyordu. Oscar de la Renta'nın eski bir elbisesi sanılsa da; görünüm New York sosyetesinin sevilen ismi Bianca Jagger'ın 1981'de Met Gala'da giydiği bir Dior elbisesine doğrudan bir göndermeydi. Yükselen yıldız, “In America: A Lexicon of Fashion” temasına nostalji havasında ayak uydurdu.


Tabi ki Oscar de la Renta ve Monse ikilisinin tasarladığı güncellenmiş versiyon, Laura Kim ve Fernando Garcia'nın tasarladığı Jagger versiyonundan farklı dokunuşlara sahipti. Gerber'in kıyafeti, yere kadar uzanan hacimli eteği, bedene oturan korsajı ve işlemeli sarmaşıklarla süslenmiş yakasıyla dikkatleri üzerinde çekmeyi başardı. Modelin çarpıcı Oscar de la Renta elbisesine, Omega saati eşlik ediyordu.

Kaia, Bianca'nınkine çok benzeyen zarif bir bob saç modeli ile görünümünü tamamladı. Saçlarını geçmişte modelin en dramatik saç dönüşümlerinden olan yanlara ayrılmış Jagger benzeri dalgalar kullandı.


Vogue'un canlı yayınında Keke Palmer ile sohbet ederken, elbisenin aslında Jagger'ın 40 yıl önce etkinlikte giydiği Halston tasarımına atıfta bulunduğunu açıkladı. Yayınlanan haberlerin çoğunda Gerber'in kırmızı halı röportajında bahsettiği gibi, Jagger'ın elbisesinin Halston tarafından tasarlandığı belirtildi. Geçmişte de pek çok kaynak Jagger'ın elbisesinin Halston’a ait olduğunu belirtse de, aslında Dior'da Marc Bohan tarafından tasarlandı.

Kaia Gerber ilk Met Gala'sında, Bianca Jagger'ın 1981 Met Gala görünümünden ilham alan modelle bir moda referansını nasıl yakalayacağını bildiğini kanıtladı. Gerber'in moda tarihi konusundaki bilgisinin, ilk Met Gala görünümünde parladığına şüphe yok!


KIRMIZI HALI: MET GALA 2021

KENDALL JENNER, MET GALA GÖRÜNÜMÜNDE AUDREY HEPBURN'DEN İLHAM ALDI