KENDALL JENNER, MET GALA GÖRÜNÜMÜNDE AUDREY HEPBURN'DEN İLHAM ALDI

Jenner'ın büyüleyici tercihi, Hepburn'ün en ikonik rollerinden birine; My Fair Lady'deki Eliza Doolittle'a muhteşem bir saygı duruşunda bulundu.

2021 Met Gala'nın en beğenilen ve dikkat çeken ünlüsü –beklenildiği gibi- Kendall Jenner oldu. Jenner gecenin Amerikan Modası teması için transparan, mücevher süslemeli bir Givenchy Haute Couture elbise giydi. Gecenin en cüretkar elbiselerinden biriyle görünen süpermodel, beklenmedik bir ilham kaynağı olduğunu açıkladı.

Kendall Jenner'ın özel Givenchy'si, Audrey Hepburn'ün en ikonik rollerinden birine, My Fair Lady'deki ikonik Eliza Doolittle'a muhteşem bir saygı duruşunda bulundu. Kendall Jenner'ın ışıltılı kırmızı halı elbisesi, Givenchy'nin ünlü ilham perisi Audrey Hepburn'ün “Benim Tatlı Meleğim / My Fair Lady”de giydiği mücevher süslemeli elbisesinden ilham aldı. Bu resmen, Audrey Hepburn'ün ikonik Givenchy elbisesine bariz bir saygı duruşuydu. Model, klasik bir stile seksi bir dokunuş katan transparan elbisesiyle, 2021 Met Gala kırmızı halısında herkesi kendine hayran bıraktı.


Modelin ışıltılı elbisesi, Audrey Hepburn'ün 1964 yapımı klasik filmdekine benzer bir elmas gerdanlığa sahipti. Hepburn'ün uzun beyaz opera eldivenleri, şeffaf bir versiyonla değiştirildi ve Hepburn'ün büyük kabarıklığı yerine minik bir düğüm topuz tercih etti.


Jenner, Pazartesi gecesi Instagram hikâyesinde; Audrey Hepburn'ün filmden ikonik "My Fair Lady" elbisesiyle bir fotoğrafını ve kısa bir videosunu yayınladı. Kırmızı halı görünümüne dair ipucu vermiş oldu.


Makyaj sanatçısı Mary Phillips, Kendall'ın giyeceği elbiseyi öğrendikten sonra, Audrey'nin kariyeri boyunca ikonik görüntülerden çekiciliğini parça parça almaya karar verdiğini belirtiyor. Araştırma, sadeliğiyle dikkat çeken bir an ile sonuçlanmış gözüküyor. Nemlendirici ile kusursuz bir cilt temelindeki pürüzsüzleştirme ve nemlendirme sağlanmış. Jenner'ın göz kapakları boyunca kalın bir siyah eyeliner çekilmiş; alt kirpik çizgisinin altında küçücük bir çizgi. Kendall’ın çekici gözlerini ön plana çıkarmak için mükemmel bir makyajdı. Gözleri öne çıkarmak için, iki çizgi arasına beyaz bir göz farı dokunuşu uygulanmış. Dudaklarında ise gül tonlarında doğal bir görünüm tercih edildi.KIRMIZI HALI: MET GALA 2021

KAIA GERBER, İLK MET GALASI İÇİN BIANCA JAGGER GÖRÜNÜMÜNÜ YENİDEN YARATTI