Zendaya'nın Arşiv Modasını Hatırlatan Fütüristik Moda Anı

Oyuncu, Thierry Mugler'in 1995 sonbahar couture koleksiyonundan ikonik robot kostümü ile kırmızı halıya unutulmaz bir an bıraktı.

Buse Saray BUSE SARAY 16 Şubat 2024
Zendaya'nın Arşiv Modasını Hatırlatan Fütüristik Moda Anı Getty Images

Zendaya, Londra'da düzenlenen Denis Villeneuve'ün "Dune: Part Two" filminin dünya prömiyerinde şimdiye kadarki en cesur görünümünü sergiledi. Kırmızı halıda Thierry Mugler'in 'Cirque d'hiver'1995 sonbahar couture koleksiyonundan ikonik metal robot kostümü ile fütürist bir ifade sergiledi.Chani'yi canlandıran 27 yaşındaki oyuncu, bu dünya dışı film serisinde Paul Atreides'in (Timothée Chalamet) galaksilerdeki ortağı ve aşkı; dünya prömiyerinde kendi bilim kurgu fantezisini yaratmış oldu.


Mugler'in robot kostümü, tasarımcının vizyonunu gerçekleştirmek için yeni teknikler geliştiren sanatçı Jean-Jacques Urcun ile birlikte yaratıldı. Elbisenin krom çerçevesi boyunca pleksiglas kesikler bulunuyordu.

1995 yılında Mugler'in Paris'teki 25. yıl dönümü gösterisi sırasında podyumda tanıtılan robot kostümü, Thea von Harbou'nun 1925 tarihli "Metropolis" romanındaki Futura karakterinden ilham aldı ve yapımı altı ay sürdü.

Robot kostümü, 2022'de Brooklyn Müzesi'nin New York'taki "Thierry Mugler: Couturissime" sergisinin bir parçasıydı. Parçanın Casey Cadwallader tarafından yaratılan özel versiyonu Beyoncé tarafından Haziran 2023'teki "Rönesans Dünya Turu" sırasında giyildi.


Gerçekten dikkat çeken gümüş görünümünü; yalnızca 28 karat gibi muazzam bir değere sahip parlak mavi orta taşı da dahil olmak üzere, bir dizi safir ve pırlantayla süslenmiş, aynı derecede etkileyici bir Bulgari kolyeyle tamamladı.


"Euphoria" yıldızı makyajını basit ve doğal tuttu ve stilisti Law Roach'un yardımıyla elde ettiği ikonik metal robot tasarımına odaklanmayı sürdürmek için saçını geriye doğru topuz yaptı.
İfade edici görünümüyle büyük bir giriş yapmış olmasına rağmen, Emmy kazananı ortaya çıkışından kısa bir süre sonra sade siyah bir elbise giydi.Bir çift pırlanta küpe ve pırlantalarla çevrelenmiş 110.000 dolarlık 10,64 karatlık zümrüt yüzük de dahil olmak üzere Joseph Saidian and Sons'ın vintage Bulgari takılarıyla süslediği dar Mugler elbisesiyle muhteşem görünüyordu.

6 Mayıs'ta gerçekleşecek 2024 Met Gala'nın eş başkanı olacağı açıklanan Zendaya, son haftalarda "Dune" basın etkinliğinde kırmızı halılarda göz kamaştırmayı çok iyi başarıyor.


Zendaya'ya, metal zincir işlemeli Haider Ackermann pantolonu ve 900'den fazla değerli taştan oluşan Cartier kolye setiyle gümüş enerjisini yansıtan Chalamet de katıldı. Markanın basın açıklamasına göre, filmin çöl manzarasından ve mavi gözlü Fremen karakterinden ilham aldı.


Ayrıca, yüzünün (ve çarpıcı kırmızı dudaklarının) oynamasına izin veren transparan bir duvaklı, uzay rahibelerine yakışan beyaz Dior Haute Couture elbisesiyle film serisinin ikinci bölümündeki rolünü doğrulayan sürpriz konuk Anya Taylor-Joy da katıldı.


Florence Pugh da parlak kapüşonlu özel Valentino pullu elbisesiyle bu ruha dahil oldu.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.