‘A LEAGUE OF THEIR OWN’ DİZİ OLUYOR!

Madonna ve Tom Hanks’in 1992 yapımı kült filmi, yeni bir diziye uyarlanıyor…

Madonna ve Tom Hanks’in 1992 filmi ‘A League of Their Own’ dizi oluyor! Geçtiğimiz günlerde bu heyecanlı haberi paylaşan The Hollywood Reporter, ikonik filmin Amazon’un TV platformunda dizi olacağını açıkladı. D’Arcy Carden ve Abbi Jacobson’un yeni dizide yer alacağı konuşulurken, serinin konusu 1992 filminden uyarlanacak. 

Abbi Jacobson (Getty Images)

Tom Hanks, Geena Davis, Lori Petty, Rosie O’Donnell ve Madonna gibi yıldızlar ile dikkat çeken 1992 yapım film, yönetmen Penny Marshall’a bir çok ödül kazandırmıştı. Marshall, gelirleri $100 milyonu geçen film ve 1988 yapımı ‘Big’ filmi ile iki kez $100 milyon üstü film yöneten ilk kadın yönetmen olmuştu. 

D'Arcy Carden (Getty Images)

Orijinal filmde iki kız kardeş; Dottie (Davis) ve Kit’in (Petty) kızlar beysbol takımı Rockford Peaches’e katılması hikayesi anlatılıyor. Dünya çapında başarılara imza atan beysbol takımının koçunu Tom Hanks canlandırıyordu. Hangi zaman diliminde geçeceği bilinmese de Amazon’un yeni serisinin güncel bir zamanda geçeceği öngörülüyor. Dizinin başlarında 1943’te kurulan takıma atıfta bulunacağı belirtilse de, yeni formatta güncel zaman diliminde ayakta tutulmaya çalışılan Rockford Peaches takımının hikayesi anlatılacak. 

Yeni projenin yapımını ve yazarlığını üstlenecek olan Jacobson aynı zamanda dizide yer alan oyunculan arasında yer alacak. Deadline’ın haberine göre Will Graham da dizinin yazarlığında ve yapımında yer alacak. Henüz kesin bir yayın tarihi olmasa da, ‘A League of Their Own’ dizisinin kadrosu yavaş yavaş kesinleşmeye başlıyor!