ALEXANDER WANG, CİNSEL İSTİSMAR İLE SUÇLANIYOR

Sosyal medya Wang aleyhine iddialar ile dolu!

Moda Haftaları sırasında büyük ve gösterişli partileri ile bilinen Alexander Wang, aynı zamanda Bella Hadid, Hailey Baldwin ve Ashley Graham gibi son yılların ‘it-kızlarını’ giydiriyor. Geleneksel gösterim sezonlarından ayrılan Wang, son yıllarda koleksiyonlarını farklı zamanlarda ve sayılarda gösteriyordu. Asi ve cool tasarımları ile tanıdığımız ve keşke hala böyle tanısaydık dediğimiz Alexander Wang, bu haftanın gündemine hiç beklenmedik bir iddia ile oturdu. Diet Prada gibi sosyal medya hesaplarına Alexander Wang hakkında çeşitli iddialar mesaj yoluyla ulaşırken, Wang’in cinsel istismar olayları sayılamayacak kadar çok arttı. 

Bu iddiaları kişisel hesabından paylaşan model Owen Mooney ise, Wang’in kendisine de cinsel tacizde bulunduğunu belirtti. Olayın New York’ta bir mekanda gerçekleştiğini anlatan Mooney, Wang’in kendisine tacizde bulunduğunu anlattı. Mooney’nin paylaşımından sonra Wang aleyhine söylemler ve ithamlar hızla artmaya başladı. Birçok hikaye ve olay birbirine benzerken, Wang’in insanlara ve modellere ilaçlı içecekler verdiği iddia edildi. Partilerde ve etkinliklerde kendine kurban seçtiği söylenen Wang’in, uyuşturucu kullanarak modelleri etkisiz hale getirmeye çalıştığı öne atıldı. Buna benzer birçok olay Twitter üzerinden paylaşılırken, sosyal medya hesapları ve platformları, Wang tarafından tacize uğrayan modellerin paylaşımları ile dolup taştı. 

2019’da Instagram hikayeleri üzerinden Wang’e karşı belirsiz ithamlarda bulunan Azealia Banks’in ne demeye çalıştığı şu günlerde açığa çıkarken, Mooney’nin anlattığı olay ise 2017’ye dayanıyor. İlkbahar Yaz 2017 kampanyası için cinsel istismar ile suçlanan R. Kelly’i seçen Wang, birkaç sene öncesinde de eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Son günlerde artan paylaşımları cevap vermeyi reddeden Alexander Wang’in yanı sıra markasından da bir açıklama gelmedi. 

Etİketler