ALISON BRIE MENTAL SAĞLIK HAKKINDA KONUŞTU

Brie, beden algısı bozukluğu ve depresyon ile mücadele ettiğini söyledi…

Netflix’in ‘Glow’ ve ‘How To Be Single’ gibi komedileri ile bilinen Alison Brie, mental sorunlar yaşayan hayranlarının yalnız olmadığını hatırlatmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda çocukluğundan beri depresyon ve beden algı bozukluğu gibi sıkıntılar ile mücadele ettiğini söyleyen Brie, oldukça içten açıklamalar yaptı. 

Beden Dismorfi Bozukluğu, beden algısı ile bağlantılı bir anksiyete bozukluğu olarak açıklanıyor. Kendilerini dışarıdan görülenden farklı görmeleri ile sonuçlanan bu rahatsızlıkta, insanlar bedenlerini kalın, ince, asimetrik veya orantısız olarak görebilir. Aynalardan kaçan beden dismorfi bozukluğu sahibi olan insanlar gereğinden fazla egzersiz yapma eğilimi gösterirler. 

Bu rahatsızlığı yaşadığını dile getiren Alison Brie, “Eski kırmızı halı fotoğraflarına bakıp ne kadar kötü göründüğümü düşünüyordum ama şimdi bazılarına tekrar bakıyorum ve ne kadar güzel göründüğümü yeni fark ediyorum,” dedi. Çocukluğundan beri bu sorun ile mücadele eden Brie, “Bazen çok normal bir zamanın bir saat öncesi ne kadar iğrenç göründüğümü düşünüp kendimi gözyaşlarına boğuyorum. Galiba bu hayatım boyunca uğraşacağım bir şey olacak, tıpkı depresyon gibi,” dedi. 


Depresyon ile yaşadığı sorunları anlatan Brie, ruh değişimlerinin hiç beklemediği zamanlarda gerçekleşebildiğini söyledi. Çok yoğun bir depresif haline girdiyse yoga derslerine gittiğini söyleyen Brie, “İnsanların etrafında olmak istemediğim zamanlarda gözlerimden yaşlar akarken bile yoga derslerine gidiyorum. Derse girdikten sonra kendi kafamın içinden çıkıp kan dolaşımımı harekete geçiriyorum ve eninde sonunda bu modumu değiştirebiliyor.” dedi. 

Alison Brie ve Dave France (Getty Images)

Mental sorunların ailesinde görüldüğünü söyleyen Brie, anneannesinin şizofreni ile mücadele ettiğini itiraf etti. Travma sonucu depresyon ile sorunlar yaşayan aile üyeleri olduğunu söyleyen Brie, egzersiz ve eşi Dave Franco sayesinde mental sağlığı konusunda destek gördüğünü söyledi. “Muhteşem ve açık görüşlü bir insan ile evli olduğum için çok şanslıyım. İletişimimiz çok iyi ve açık bir şekilde hislerim hakkında konuşabiliyorum,” diyen Brie, Franco ile 2017 yılında evlenmişti. Etİketler