‘AND JUST LIKE THAT…’ DİZİSİNE İLK BAKIŞ

Carrie, Miranda ve Charlotte New York sokaklarına geri döndü!

İkonik ‘Sex and the City’ serisi ve filmlerinin yeni versiyonu ‘And Just Like That…’ serisinden ilk görüntüler yayınlandı! Geçtiğimiz Cuma günü, çekimlerden ilk fotoğrafları paylaşan şov, ‘Sex and the City’ hayranlarını heyecanlandırdı. Önce setteki makyaj malzemelerinin fotoğraflarını paylaşan hesap, daha sonra ise çekimde kullanılan kıyafetleri paylaştı. Daha sonra ise birinde ‘Yönetmen’ diğerinde ise ‘Senaryo’ yazılı iki sandalyenin fotoğrafını paylaşan resmi ‘And Just Like That…’ hesabı, çekimlerin hızla devam ettiğini doğrulamış oldu. Serinin orijinal yapımcısı Michael Patrick King’in isminin de görüldüğü fotoğraflarda ‘Fotoğraf Yönetmeni’ olarak da Tim Norman’ın görev aldığı belirtildi. Sadece yapımda değil, senaryo ve yönetmenlikte de yer alan King, seri ile birlikte ilk filmlerin de yapımında yer almıştı. En güzel fotoğrafı sona saklayan ‘And Just Like That…’ hesabı, Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon ve Kristin Davis’in New York sokaklarında yürürken fotoğrafını paylaştı. Tam olarak ‘Sex and the City’ stilinde görülen Parker, Nixon ve Davis, bizi biraz duygulandırdılar biraz da heyecanlandırdılar! Carrie, Miranda ve Charlotte’un yeni serilerindeki ilk fotoğraflarını “And Just Like That… we’re back’ diyerek paylaşan hesap, geçtiğimiz hafta sonu en çok paylaşılan fotoğraflardan biri oldu. Bu fotoğrafı kendi hesaplarında paylaşan Parker ve Davis gibi, Nixon da fotoğrafın çekimlerin ilk gününden olduğunu belirtti. 

Haziran ayında Davis ve Nixon ile bir fotoğraf paylaşarak, “Yeniden bir aradayız. Tüm ekip ve yeni kadro üyeleri ile birlikte İlk bölümün okumasını yaptık,” diyen Parker, prodüksiyonun başladığının sinyallerini vermişti. HBO Max’in Ocak ayında duyurduğu yeni ‘Sex and the City’ serisinde hayranların favori karakterlerinden biri olan Samantha Jones’u canlandıran Kim Cattrall’ın olmayacağı söylenmişti. Bu habere üzülsek de Carrie, Miranda ve Charlotte’u yeniden bir arada görmek harika bir nostalji rüzgarı oldu!Chris Noth (Mr. Big), Mario Cantone (Anthony Marentino), David Eigenberg (Steve Brady), Willie Garson (Stanford Blatch), Evan Handler (Harry Goldenblatt) gibi yapımdaki orijinal karakterler ‘And Just Like That…’ serisine katılırken aynı zamanda birçok yeni karakter de göreceğiz. “30’lu yaşların komplike hayat gerçekliklerinden 50’li yaşların daha da komplike hayat ve arkadaşlık gerçeklerine olan yolculukları,” diye açıklanan serinin hikayesi de orijinaline pek de yabancı değil!Geçtiğimiz Şubat ayında katıldığı bir etkinlikte hayranların neler beklemesi gerektiği hakkında konuşan Parker, “Bu kadınların şu an nerede yaşadıklarını ve nerede olduklarını görmek çok heyecanlı olacak. Miranda ve Charlotte’un ergenlik çağında çocukları var ve acaba Carrie tüm bu zamanda neler yaptı. Sosyal medya ve dijital dünya onları nasıl etkiledi, şu an ne iş yapıyorlar, dünya ile bağlantıları nasıl gibi birçok değişiklik göreceğiz. Aynı zamanda şehrimiz yeniden açılırken New York’un yeniden doğunuşunu görmek çok güzel olacak. Bence bu kadınların neler yaptığını görmek çok ilginç olacak,” demişti. 

Televizyon dünyasının en moda ilhamlı serilerinden biri olan ‘Sex and the City’ dönemin ve sonraki nesillerin trendlerini etkilemişti. Kostüm tasarımcısı Patricia Field’in stilistliği ile öne çıkan dizi ve film kıyafetleri, 1998 ve 2004 yılları arasındaki altı sezon boyunca kadınların giyim şeklini değiştirmişti. Tekrar tekrar izlenen ve hala stillere ilham kaynağı olan ‘Sex and the City’ serisinin 2008 ve 2010 yıllarında iki filmi çekilmişti. ‘SATC’ furyasının asla sona ermeyeceğine eminiz! ‘And Just Like That…’ ile moda ilhamlı televizyon serisine kaldığımız yerden devam edebiliriz…