ANGELINA JOLIE'NİN UKRAYNA ZİYARETİ

Jolie, savaştan etkilenen çocuklarla zaman geçirmek için Lviv’e gitti.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile uzun yıllar birlikte çalışan İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, 30 Nisan'da Ukrayna'nın Lviv şehrini ziyaret ederken görüntülendi. Birçok yerli tarafından fotoğraflanan ve videoya alınan film yıldızı, konuşmak isteyen insanları dinlemek için zaman ayırdı.

Rahat bir kıyafet ve sırt çantası giyen Jolie, savaş sırasında insanların beklentilerini, korkularını ve ihtiyaçlarını öğrenmek için zaman ayırdı. Oyuncu ayrıca yerinden edilmiş kişileri karşılamak ve onların bakımından sorumlu gönüllülerle ve olay yerinde bulunan psikiyatristlerle de konuştu.


Jolie, her zamanki gibi çocukları teselli etmek ve onlarla iyi vakit geçirmek için bolca vakit ayırdı.

Sosyal ağlarda Lviv şehrinin birçok sakini, yıldızın videolarını ve diğer fotoğraflarını paylaşarak Angelina Jolie'nin gelişini belgeledi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği büyükelçisi olduğu 2012 yılından bu yana şimdiden onlarca seyahat gerçekleştiren Angelina Jolie için bu insani gezinin ilk olmadığını unutmayın.


Lviv bölge valisi yaptığı açıklamada, Hollywood aktörü ve BM insani yardım kuruluşu Angelina Jolie'nin Cumartesi günü batı Ukrayna şehri Lviv'e sürpriz bir ziyarette bulunduğunu söyledi.

Maksym Kozytskiy'e göre, 2011'den beri UNHCR'nin mülteciler için özel elçisi olan Jolie, Kramatorsk tren istasyonuna yapılan füze saldırısında yaralanan çocuklar da dahil olmak üzere Lviv'e sığınan yerinden edilmiş insanlarla konuşmaya gelmişti. Doğu Ukrayna kentindeki saldırı, yaklaşan bir Rus saldırısından kaçmaya çalışan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan bir kalabalığı kasten hedef almış, en az 52 kişiyi öldürmüş ve pek çoğunu yaralamıştı.

Kozytskiy, "(Çocukların) hikâyelerinden çok etkilenmişti" dedi. "Hatta bir kız, Bayan Jolie'ye gördüğü bir rüyayı özel olarak anlatabildi.” Jolie'nin bir yatılı okulu da ziyaret ettiğini, öğrencilerle konuştuğunu ve onlarla fotoğraf çektirdiğini, tekrar geleceğine söz verdiğini sözlerine ekledi.“Ziyaret hepimiz için bir sürpriz oldu” diye yazdı. “Lviv bölgesinde Bayan Jolie'yi gören birçok kişi onun gerçekten o olduğuna inanamadı. Ancak 24 Şubat'tan bu yana Ukrayna tüm dünyaya burada pek çok inanılmaz şey olduğunu gösterdi."

Etİketler