ANGELINA JOLIE’NİN YENİ ROLÜ BELLİ OLDU

Jolie, opera sanatçısı Maria Callas’ın biyografisinde oynayacak.

Buse Saray BUSE SARAY 23 Ekim 2022
ANGELINA JOLIE’NİN YENİ ROLÜ BELLİ OLDU

Angelina Jolie, Oscar adayı yönetmen Pablo Larraín'in ünlü opera sanatçısı Maria Callas hakkındaki yeni filminde başrolde oynayacak.Aynı zamanda Spencer'ın yönetmeni olan Larraín'in “Maria” isimli filmi, mantığa göre dünyanın en büyük opera sanatçısının yaşamının çalkantılı, güzel ve trajik öyküsünü yeniden tasavvur ederek anlatacak. Biyografinin senaryosunu ise Spencer, Peaky Blinders, Eastern Promises gibi yapımların senaristi olan Steven Knight yazdı.

Maria Callas, Amerika doğumlu bir Yunan soprano şarkıcısı ve 20. yüzyılın en ünlü opera şarkıcılarından biriydi. Manhattan'da doğdu, opera eğitimini 13 yaşındayken Yunanistan'da aldı ve daha sonra kariyeri için İtalya'ya taşındı. Yıllar boyunca, kişisel ve profesyonel yaşamında birçok skandalla uğraştı. İtalyan opera sanatçısı Renata Tebaldi ile yoğun bir rekabeti ve ayrıca Aristotle Onassis (daha sonra tesadüfen Larraín'in “Jackie” filminin konusu olan Jacqueline Kennedy Onassis ile evlenen) ile bir ilişkisi vardı.


Larraín, “En derin ve kişisel tutkum olan sinema ve operayı birleştirme şansına sahip olmak uzun zamandır beklediğim bir rüyaydı” dedi. “Bunu son derece cesur ve meraklı bir sanatçı olan Angelina ile yapmak büyüleyici bir fırsat. Gerçek bir hediye” dedi.

Jolie ise “Maria'nın yaşamına ve mirasına karşı sorumluluğu çok ciddiye alıyorum. Meydan okumayı karşılamak için elimden gelen her şeyi vereceğim. Pablo Larraín uzun zamandır hayran olduğum bir yönetmen. Onunla ve senaryosunu Steven Knight'ın yazdığı Maria'nın hikayesini daha fazla anlatma şansına sahip olmak bir rüya." dedi.

Larraín'in önceki iki biyografisi, geçen yıl Kristen Stewart'ın Prenses Diana rolünde oynadığı “Spencer” ve 2016 yılında Natalie Portman'ın Kennedy Onassis rolünde oynadığı “Jackie”; her ikisi de önde gelen iki kadın oyuncu için en iyi kadın oyuncu adaylığını kazandı. Beğenilen yönetmen, aynı zamanda 2012 Şili tarihi draması “No” ile ülkenin ilk selamı olan yabancı dilde en iyi film dalında Akademi Ödülü adaylığı aldı.

“Maria”nın yapımcılığını Fabula Pictures adına Juan de Dios Larraín, Fremantle Company, The Apartment Pictures adına Lorenzo Mieli ve Komlizen Film için Jonas Dornbach üstleniyor.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.