ANNE HATHAWAY YENİ BİR FİLM İÇİN GÖRÜŞMELERDE

Pandemide geçen bir romantik komedi geliyor!

Coronavirüs pandemisi sona ermedi ancak bu Hollywood’un önünü kesmiyor. Pandemi bittikten sonra hepimiz kıyamet temalı hafif bilim kurguya bakan bir Corona Virüs filmi çıkacağına emindik. İtiraf edelim ki arkadaşlarımız ve ailemizle bu konu hakkında fikirler üretip “Acaba ilk kim film prodüksiyonuna başlayacak?” diye düşünmüşüzdür. Dünyanın normale dönmesinden sonra olmasını beklediğimiz pandemi temalı film hala bu süreç devam ederken konuşulmaya başladı. Ancak tahminlerimiz gibi bu film kıyamet ve dünya sonu temalı değil! Geçtiğimiz ay Freeform’un ‘Love in the Time of Corona’ adlı romantik serisinde çiftlerin sosyal izolasyon ile nasıl başa çıktıkları gösterilmişti. Şimdi ise yönetmen Doug Liman, ‘Lockdown’ adlı bir romantik komedi filmi için kollarını sıvadı. 

‘Mr. & Mrs.’ Smith’ ve ‘The Bourne Identity’ gibi filmlerin yönetmenlik koltuğunda oturan Liman, ‘Lockdown’ adlı yeni filmi ile COVID-19 pandemisinin sahne arkasını anlatmayı planlıyor. Filmin konusu hakkında çok sınırlı bilgi paylaşılsa da Deadline’ın haberine göre çekimler Eylül sonunda Londra’da başlayacak. Romantik komedi ile karışan bir soygun filmi olacağı söylenen ‘Lockdown’ geçirdiğimiz bu zorlu sürece eğlenceli bir bakış açısı olacak gibi görünüyor. 

Başrol için Anne Hathaway’in düşünüldüğü söylenirken, Hathaway’in yapım şirketi ve yönetmen Liman ile son görüşmelerde olduğu belirtiliyor. Oscar Ödüllü Hathaway en son Netflix’in ‘The Last Thing He Wanted,’ Amazon Prime’ın ‘Modern Love’ ve bir soygun filmi olan Warner Bros.’un ‘Ocean’s 8’ filminde yer almıştı. Deadline’ın haberine göre kadrodaki bir diğer ismin ‘Peaky Blinders’ serisinden tanıdığımız Cillian Murphy olduğu yazılırken görüşmelerin henüz kesin olmadığı belirtildi. 

Yeni film konuşmalarını sıcak karşılamayan Twitter kullanıcıları, pandemi temalı bir film için henüz erken olduğunu söylediler. 6 milyonun üzerinde Corona Virüs vakası olan Amerika Birleşik Devletlerinde COVID-19 sebebiyle hayatını kaybeden 190,000’in üzerinde insan bulunuyor. ‘Lockdown’ filmi prodüksiyon başlamadan eleştirilerin hedefi olsa da henüz film hakkında pek bir detay bulunmuyor.