BARBIE FİLMİ HAKKINDA BİLDİĞİMİZ HER ŞEY

Margot Robbie çok yakında Barbie olarak karşımızda!

Margot Robbie, plastik ve pespembe topuklu ayakkabılarını giyip çocukluk hayallerimizi süsleyen bir evde yaşamaya başlıyor! Nerede mi? Tabiiki de Barbie’nin evinde! Barbie karakterini canlandıran Robbie, Greta Gerwig’in yönetmenliğini üstlendiği yeni ‘Barbie’ adlı filmde yer alıyor. Variety’nin 9 Temmuz, 2021’de doğruladığı habere göre Gerwig’in kamerasının ardında Robbie, Barbie’nin feminist bir yorumuna hayat verecek. Yılları aşan varlığı boyunca pek çok kariyeri üstlenen Barbie, başkan, doktor, öğretmen, tasarımcı hatta olimpik atlet bile olmuştu! Geçmiş yıllarda erişilmesi mümkün olmayan standartları temsil ettiği için eleştirilen Barbie oyuncağı, son yıllarda farklı karakterlere bürünerek eleştirilere karşı gelmişti. Şimdi ise Robbie ve Gerwig’in Barbie yorumunu izlemek için sabırsızlanıyoruz!

Aşağıda ‘Barbie’ filmi hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

‘BARBIE’ FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Warner Bros.’un resmi açıklamasına göre ‘Barbie’ filmi 21 Temmuz, 2023’te sinemalarda vizyona giriyor. Projeyi ilk olarak 2019’da duyuran Warner Bros, pandemi sebebiyle çekimleri ertelemek durumunda kalmıştı. Variety’nin haberine göre yönetmenliğin yanı sıra eşi Noah Baumbach ile filmin senaryosunu da üstlenen Greta Gerwig, filmin her alanında yer alacak diyebiliriz. 2022’nin ilk günlerinde Londra’da çekimlere başlayan ‘Barbie’ filmi Temmuz’da sinemalarda vizyona girse de önümüzdeki aylarda hangi izlenim platformunda gösterileceği açıklanmadı. 

KEN KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Barbie karakteri dediğimiz zaman, aklımıza pembe ayakkabıların ve sapsarı saçların yanı sıra bir de tabii ki Ken karakteri geliyor! Filmin söylentileri başladığından beri herkesin aklında “Ken’i kim canlandıracak?” sorusu var. Geçtiğimiz Ekim ayında yapılan duyuruda, son görüşmelerin tamamlandığı ve Ken karakterini Ryan Gosling’in canlandıracağı belirtilmişti. İlk başlarda yoğunluğu sebebiyle bu rolü reddeden Gosling, pandemide ertelenen projeleri ile takviminde bir boşluk bulup rolü sonunda kabul etti!

KADRODA BAŞKA KİMLER YER ALIYOR?

Yıldızlar geçidi gibi bir yapıma dönüşen ‘Barbie’ filminde Will Ferrell’ın oyuncak şirketinin CEO’sunu canlandıracağı söylenirken, kadroda Kate McKinnon, Simu Liu ve America Ferrera’nın da olduğu eklendi. People’ın haberine göre Issa Rae ve Michael Cera da filmde yer alan isimler arasında. 

15 Nisan’da bir haber yayınlayan Deadline, Kingsley Ben-Adir (One Night in Miami), Rhea Perlman (Cheers), Ncuti Gatwa (Sex Education), Emerald Fennell (The Crown, Promising Young Woman director), Sharon Rooney (Dumbo), Scott Evans (One Life to Live, Grace and Frankie), Ana Cruz Kayne (Painkiller), Connor Swindells (Sex Education), Ritu Arya (Red Notice, The Umbrella Academy), ve Jamie Demetriou’nun (Fleabag, The Afterparty) kadroya dahil olduğunu belirtmişti. Bizi en çok heyecanlandıran isimlerden biri ise Robbie’ye benzetilen Emma Mackey’nin (Sex Education) filmde dahil olması oldu! Hangi rolleri canlandıracakları belirtilmese de Alexandra Shipp (Tick, Tick...Boom!), Hari Nef (Assassination Nation, Transparent) ve Ariana Greenblatt'in (Avengers: Infinity War) de filmde yer alacağı belirtildi.