BAŞ DÖNDÜREN KADIN

BAŞ DÖNDÜREN KADIN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Nisan 2014
BAŞ  DÖNDÜREN KADIN
Bu jenerasyonun sarışın bombası olmak kolay mı? “Evet” demek için isminizin Kate Upton olması lazım. Vücut kıvrımlarınızın herkesi kıskandırmasıysa sadece başlangıç...


Kate Upton'ı liseden tanıyan bir genç, geçenlerde bir video oyun haberleri web sitesine şöyle yazmıştı: “Ne tuhaf; yaşıtımız olan, yakından tanıdığımız bir çocukla çıkmıştı ve ona deliler gibi aşıktı. Peki, bizimki ne yaptı? Gidip onu başka biriyle aldattı. Bunu öğrendiğinde kız ondan ayrıldı. Ve üzerinden bir küsur yıl sonra kızın ulaştığı noktaya bak...”


Aynen; Kate Upton'ın ulaştığı nokta o eski sevgiliyi epey üzmüş olmalı. Şu anda masalar arasından bana doğru ilerleyen deri etekli, zımbalı Saint Laurent stilettolu kişi, lisedeki o aldatılan kızdan bu gezegendeki en çok arzulanan kadınlardan birine dönüştü. Gömleğinin üst düğmesini kapatan Kate Upton, şakacı ses tonuyla “bugün ‘kızlar' ortaya çıkmaya pek meraklı” diyor.~Jessica Rabbit-vari flörtöz tavrı ve Marilyn sarısı saçlarıyla Upton, pek çok beklentiyi fazlasıyla karşılıyor. Anna Nicole kıvrımları? Var! Cindy Crawford'a has fit duruşu? Var. Madonna-vari hırs? Var. Buna bir de yüzyılımıza has sosyal medya zekasını katarsanız, liste tamamlanır. Clippers basket maçında ettiği dans sayesinde onu tanımayan kalmadı; Terry Richardson'ın çektiği 20 saniyelik Cat Daddy videosu 17 milyon kere izlendi. Twitter'da milyonlarca takipçi olması boşuna değil. Zaten oradaki mottosu da; başka ünlü bir sarışın, 30'lu yılların seks sembolü de olan Mae West'ten alıntı: “Çok fazla iyi şey olabilse harika olurdu.”


Kate Upton'ın bu jenerasyonun sarışın ikonu olduğunu söylemek hata olmaz. Bunu Sports Illustrated'in 15 yıllık editörü ve Kate'in keşfedilmesinde katkısı olduğunu söyleyen MJ Day de doğruluyor: “O bir fenomen. İnsanlar ona doyamıyor. En son buna benzer bir durumu 1997'de Tyra Banks ortaya çıktığında yaşamıştık.”

Jessica PRESSLER
İngilizceden çeviren: Suzan YURDACAN Fotoğraflar: Carter SMITH Styling: Joe ZEE

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.