BELLA HADID DÜNYANIN EN GÜZEL KADINI SEÇİLDİ!

Bilim insanları, altın oran kullanarak Bella Hadid'in dünyanın en güzel kadını olduğu sonucuna vardılar...

Daily Mail'in haberine göre, 23 yaşındaki model, Güzelliğin Pi'si Altın Oran olarak adlandırılan bilimsel denklemin kullanımıyla "Dünyanın en güzel kadını" ilan edildi. Fiziksel mükemmeliyeti ölçen denklemde Hadid, %94.35'lik bir eşleşme sağladı.

Güzelliği bir denklem ile ölçmek çok eski moda olsa da, bu denklemin nasıl ortaya çıktığı ve neden bugün hala kullanıldığı oldukça ilginç. Avrupa Rönesansı sırasında ortaya çıkan, Güzelliğin Pi'si Altın Oran, sanatçı ve mimarların başyapıtlarını oluşturmalarında kullanılmış. O zamandan beri, matematiksel denklem insanların güzelliğini belirlemek için kullanılmıştır.

Hadid listenin başında yer alırken Beyoncé %92.44'lük bir Altın Oran skoruyla ikinci, %91.85 ile Amber Heard üçüncü ve %91.81 ile Ariana Grande dördüncü sırada.

Habere göre liste, Harley Street yüz plastik cerrahının bilgisayarlı haritalama tekniğini kullanan Dr. Julia De Silva, "Bella Hadid, yüzün tüm unsurları ölçüldüğünde açık ara kazanan oldu" dedi. Beyoncé'ye gelince, "Yakın bir ikinciydi. yüz şekli %99.6'lık bir oran verdi" dedi.

Listede aynı zamanda, %91.64 ile Taylor Swift, %91.05 ile Kate Moss, %90.91 ile Scarlett Johansson, %90.51 ile Natalie Portman, %90.08 ile Katy Perry ve %89.99 ile Cara Delevinge de bulunuyor.

YAZI: Deniz Akkaya

Etİketler