BEYONCE VE BLUE IVY'NİN İLK KLİBİ

Aslan Kral film müziklerinden "Spirit"'in videosu yayınlandı. Videoda sürpriz bir isim de var.

Uzun bir bekleyişin ardından, Beyoncé Aslan Kral film müziklerinden biri olan "Spirit" şarkısının resmi müzik videosunu yayınladı. Beyonce'nin kızı Blue Ivy de videoda annesiyle bir örnek giydikleri pembe bir elbise içinde yer alıyor!

Arizona eyaletindeki Havasupai Koruma Alanı'nda bulunan doğa harikası Havasu Şelaleleri'nde çekilen video, bol miktarda sihirli Disney ögeleri içeriyor. Şarkının sözleri ise filmin büyüsünü daha da arttırıyor.


Beyoncé yazdığı bu özel şarkının nakaratında "Ayağa kalk, gökteki ışığa doğru" "Işığın kalbine girmesini izle/ Alevini koru" diyor.

Beyonce, Ama Good Morning America'da verdiği son röportajda Aslan Kral filmindeki rolü ve bir Disney filmi için müzik yapmak hakkında konuştu.

Robin Roberts ile yaptığı röportajda "Film müzikleri benim Afrika'ya yazdığım bir aşk mektubu. Afrika'nın en iyi yeteneklerini bulduğumuzdan emin olmak istedim. Amacım birkaç müziği alıp kendi yorumumu yapmak değildi. Afrika müziğinin güzelliğini aktaran, o coğrafyaya özgü bir şey yapmak istedim," dedi. “Afrika'daki müzik konusunda neyin güzel olduğuna otantik olmasını istedim.”

23 Grammy ödülüne sahip başarılı şarkıcı sözlerine "Film müziklerini dinlediğinizde, onları görselleşiyormuş gibi geliyor. Tam bir ses şöleni. Sadece bir albümden daha fazlası çünkü her şarkı filmin hikayesini anlatıyor." şeklinde devam etti. "Sanki bir ses şöleni. Bu sadece müzikten daha fazlası çünkü her şarkı filmin hikayesini anlatıyor."

Nala'yı canlandırırken yönetmen Jon Favreau için "kadın gücünü" göstermesinin önemli olduğunu söyledi.

"Yönetmen için Nala'nın ve filmdeki diğer kadınların güçlü olması önemliydi. Simba'nın büyük dövüş sahnesinde Nala'yı Simba'nın hemen yanına koydu. Bunu çok ilginç ve de çok gerçekçi buldum. Çünkü biz kadınlar dövüşçüyüz!" Bunun gerçekten ilginç ve çok gerçek olduğunu düşünüyorum, çünkü kadınlar biliyorsunuz, biz savaşçılarız! "

Bu Cuma vizyona girecek olan Aslan Kral filminin arifesi başarılı şarkıcı için oldukça meşgul geçecek bir dönem olacak. Ama Beyonce'nin kutlayacak çok şeyi var! Salı günü açıklanan 2019 Emmy Ödülleri aday listesinde başarılı şarkıcının Coachella festivalindeki şovunu konu alan belgeseli Homecoming: A Film by Beyoncé En İyi Varyete, Müzik veya Komedi Özel Programı dalı da dahil olmak üzere 6 dalda adaylığa layık görüldü.

Bakalım Beyoncé'yi Emmy Ödülleri'nin kırmızı halısında da görebilecek miyiz?