BILLY PORTER PERİ ANNE'Yİ CANLANDIRACAK!

Kay Cannon'ın yönetmenliğini yapacağı Cinderella müzikaline dair detaylar yavaş yavaş açıklanıyor...

Prenses Cinderella'yı Camila Cabello, kötü üvey anneyi Idina Menzel ve peri anneyi ise Billy Porter'ın canlandıracağı açıklandı. Porter, CBS News'e filmdeki rolüyle ilgili olarak,”Geçen hafta sete gittiğimde, peri anneyi canlandırmamın aslında ne kadar derin anlama sahip bir şey olduğunu anladım. Sihrin cinsiyeti yok. Bu karakteri cinsiyetsiz olarak seyirciye sunuyoruz, en azından ben böyleymiş gibi oynuyorum. Ve bu gerçekten çok etkileyici" dedi.

Konu engelleri aşmak olduğunda Porter aslında buna alışkın. 2019 Emmy Ödülleri'nde, Pose dizisindeki rolü sayesinde, Drama kategorisinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan ilk eşcinsel siyahi kişi olmuştu.

CBS News'e verdiği röportajda sözlerine, ”Bu bir klasik, bu yeni nesil için klasik bir masal " dedi. “Ben yeni nesilin gerçekten hazır olduğunu düşünüyorum. Çocuklar hazır. Bir şeyleri yavaşlatanlar aslında yetişkinler.” 

Geçen yıl E!'ye verdiği bir röportajda ise Porter, "#MeToo dönemine uygun bir Cinderella olacak" dedi. Filmde hikayenin akışının nasıl olacağı henüz açıklanmadığı için, bunun ne anlama geldiği hala belirsiz. Ancak bu film, Porter'ın peri anneyi canlandırmasına ek olarak, hikayenin önceki uyarlamalarında belirlenen standartları da yıkacak gibi görünüyor.