BRAD PITT ALKOL İLE OLAN MÜCADELESİNİ ANLATTI

"Durmadan bir şeyler kullanıyordum"

Brad Pitt, özgürlüğü nasıl ayık kalmada bulduğu hakkında konuştu. The New York Times ile, yeni filmi Ad Astra'nın tanıtımı kapsamında verdiği röportajda, 2017'de filmin prodüksiyonunun başladığı sıralarda hayatında neler olup bittiğini anlattı. Pitt, "aile problemlerimin olduğu bir zamandı" dedi.

2017'de Pitt, 11 yıllık birliktelik ve 2 yıllık evlilikten sonra eşi Angelina Jolie ile karmaşık bir boşanma sürecine girdi. Boşanma davası hala bitmemiş de olsa bu senenin başında hakim, çifti yasal olarak bekar ilan etti. Bu zor zamanların Ad Astra'daki performansına ilham verip vermediği sorulduğunda, "Gerçek şu ki, hepimiz acı, keder ve kayıp yaşıyoruz. Zamanımızın çoğunu saklayarak geçiriyoruz ama onlar yine de orada, içinde. Sen de o kutuları açıyorsun haliyle" dedi.

Son derece gözler önünde yaşadıkları boşanma davasından sonra Brad, alkolü bırakmaya karar vermiş. Pitt, "İçebildiğim kadar içiyordum, bu yüzden içecek tercihimi değiştirdim" dedi. Anonim Alkolikler grubunun, iyileşme sürecini nasıl etkilediği sorulduğunda Brad, "Bir sürü adam oturup, daha önce hiç tanık olmadığım bir şekilde açık ve dürüstçe sorunlarını anlatıyor... Yargılanmanın olmadığı, güvenli bir bölge. Bu nedenle kendini de yargılamıyorsun. Çirkin yüzünü gösterebilmek, oldukça özgür hissettiriyordu açıkçası" dedi.

Brad ve Angelina çifti, 18 yaşındaki Maddox, 15 yaşındaki Pax, 14 yaşındaki Zahara, 13 yaşındaki Shiloh ve 11 yaşındaki ikizler Vivienne ve Knox'a ortak bir şekilde ebeveynlik yapmaya devam ediyorlar. 2017'de BBC News'e verdiği röportajda Angelina, "Biz bir aileyiz ve hep de öyle kalacağız. Bu zamanları daha güçlü bir aile olarak atlatacağız" dedi.

YAZI: Deniz Akkaya