CANNES KIRMIZI HALISINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA

Etik moda, Penelope Cruz ve Cate Blanchett ile Cannes Film Festivalinde…

Penelope Cruz ve Cate Blanchett, Cannes kırmızı halısında sürdürülebilir modanın öneminin altını çizdi.

Eşi Javier Bardem ile “Everybody Knows” filminde oynayan Cruz, siyah dantelli vintage Chanel elbisesini Atelier Swarovski’nin sürdürülebilir lüks mücevherleri ile kombinledi.

Etik üretilen altından yapılan mücevher kırmızı halıda çevreci bir mesaj verdi.

Penelope Cruz, Cannes 2018 (Getty Images)Martin Scorses ile beraber festivalin açılışını yapan Blanchett ise 2014 Golden Globes Ödüllerinde giydiği Giorgio Armani Prive elbisesini yeniden giymeyi tercih etti. Tüm kırmızı halılarda farklı bir elbise giymek yerine eski elbisesini tekrar giyen Blanchett, modada geri dönüşüm konseptini yansıtmış oldu.

Cate Blanchett, Cannes 2018 (Getty Images)Siyah giymeyi tercih eden Blanchett ve Cruz, Time’s Up ve #MeToo hareketlerini de Cannes Film Festivaline taşımış oldular. 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan kırmızı halı yürüyüşüne katılması beklenilen Blanchett, tüm dünyadan kadın oyuncular ve kadın yönetmenler ile birlikte #MeToo hareketini savunacak. Bu seneye özel olarak Fransız Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı ile işbirliği yapan Cannes Film Festivali’nin, kadın sorunlarına ışık tutması bekleniyor..