“CAPTAIN MARVEL” FİLMİ EN YÜKSEK HASILAT YAPAN KADIN BAŞROLLÜ FİLM OLDU

Dünya Kadınlar Gününün kazananı!

Marvel’ın kadın başrolü olan yeni filmi, “Captain Marvel” resmi olarak rekorları kırdı! The Hollywood Reporter’a göre yayınlandığı ilk hafta sonundan, kadın başrollü filmlerin en çok hasılat yapan filmi olan “Captain Marvel,” rekortmen oldu. Brie Larson’un başrolde olduğu yeni film Kadınlar Gününde yayınlanarak dünya çapında $455 milyon kazandı!

“Marvel stüdyoları bir kez daha, farklı perspektifleri ve farklı deneyimler, bir araya getirerek herkesin empati kurabileceği bir film yaptı. İnsanlar temsil edilmeyi seviyor,” diyen Disney Dağıtım Yöneticisi Cathleen Taff, gururla başarılarından bahsetti. Kadın yönetmen ve senarist Anna Boden tarafından çekilen filmde Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening ve Lashana Lynch oynuyor. 


2017’de $357 milyon hasılat yapan ve Emma Watson’un başrol oynadığı “Güzel ve Çirkin” filminin rekorunu elinden alan “Captain Marvel,” ikonik feminist süper kahraman filmi “Wonder Woman’ı” geride bıraktı. Sadece bununla kalmayan yeni film, çizgi roman filmlerinin “Avengers: Infinity War” filminden sonra ilk haftasından ikinci en çok hasılat yapan filmi oldu. Uluslararası filmler arasında beşinci en yüksek hasılat yapan film olmayı başaran “Captain Marvel,” 2015’te $281 milyon kazanan “Star Wars: The Force Awakens” filmini de geçti!