CHRISSY TEIGEN’DAN ‘ANNE VÜCUDU’ PAYLAŞIMI

“Normal vücutların nasıl göründüğünü unutuyor olabiliriz…”

Sosyal medya dünyası ünlü model Chrissy Teigen’ın geçtiğimiz sene yaptığı çatlak izleri paylaşımını ayakta alkışlamıştı.

Teigen bu sefer de sosyal medyanın güzellik standartlarını eleştiren bir paylaşım yaptı.

 


John Legend ile ikinci çocukları Miles Theodore’u Mayıs ayında dünyaya getiren 32 yaşındaki ünlü model, ‘anne vücudu’ paylaşımı ile sosyal medyanın gerçek dışı fotoğraflarına gönderim yaptı. 
Eşi ile poz verdiği bir fotoğraf da paylaşan Teigen, “Instagram çılgınlık. İnsanların muhteşem vücutlarının olması ve bunu gururla paylaşmalarının muhteşem bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama aynı zamanda bu kadar mükemmel vücut paylaşımları arasında normal vücutların nasıl göründüğünü unutuyor olabiliriz,” diye belirtti.
Vücuduna olan özgüveninde ve vücudunu olduğu gibi kabul etmekte problemler yaşadığını itiraf eden Teigen, doğum sonrası bedenini hiçbir filtre ve oynama kullanmadan paylaşmak istediğini söylüyor. “Buna ‘vücut özgüveni’ diyemem çünkü daha orada değilim, hala özgüvensizim. Sadece başkalarının da vücutları konusunda iyi hissettirebildiğim için mutluyum,” diye Twitter’dan paylaşım yapan Teigen, bebeğini doğurduktan iki hafta sonra kendisini bir resmini paylaşmıştı. 

Hislerini paylaşmaktan çekinmeyen ünlü model, ilk bebeği Luna doğduktan sonra doğum sonrası depresyonu yaşadığını da sevenleri ile paylaşmıştı. ‘Mükemmel’ vücutların paylaşıldığı sosyal medya dünyasında, gerçek ve gerçeküstünü karıştırmak çok kolay. Bazen bizler de ‘gerçek’ vücutların nasıl göründüğünü unutarak kendimizi erişilemez standartlara itebiliyoruz. Kadın vücudu gerçekten de bir tapınak gibi! Özellikle doğum sonrası değişen vücutlarınıza iyi davranın çünkü dünyaya yeni bir birey kazandırdınız! Mucizelere sebep olan vücudumuza iyi bakmak en büyük sorumluluklarımızda ilk sırada geliyor! Bize bunu bir kez daha hatırlattığı için Chrissy Teigen’a teşekkür ediyoruz… Yaşasın ‘gerçek’ paylaşımlar!.