CINDY CRAWFORD KIZI KAIA GERBER’İN MODELLİK KARİYERİ HAKKINDA KONUŞTU

Doksanlı yılların süper modeli Cindy Crawford, kızına erken yaşta modellik yapması konusunda izin verdiği için eleştirilmişti…

Cindy Crawford, podyum kariyerine iki sene önce New York Moda Haftası'ndaki Calvin Klein defilesi ile başlayan kızı Kaia Gerber için geçtiğimiz hafta gerçekleşen bir zirvede modellik kariyerine izin vermesinin önemini ve nedenlerini açıkladı. “Kaia’ya evet deme konusunda hiçbir korkum yoktu. İçim oldukça rahattı ve ona denemesini, eğlenmesini ve her zaman sorusu olursa yanında olacağımı söyledim” dedi. 

Kaia Gerber ve Cindy Crawford (Getty Images)

Kızının modellik kariyerine 16 yaşında başlaması üzerine basın ve sosyal medya tarafından eleştirilen Crawford, “Artık herkes günlük hayatta modellik yapıyor” diyerek kendini savundu. En son olarak Alexander McQueen, Stella McCartney ve Givenchy gibi markaların podyumlarında yürüyen Gerber, moda sektöründe imzasını derinleştirmeye devam ediyor. Şimdiki neslin aranan modellerinden biri olan Gerber, son yılların en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Kaia Gerber, Chanel İlkbahar Yaz 2020 Podyumunda (Getty Images)

“İstediğiniz kadar biri size bu sektörü anlatmaya çalışsın bazı şeyleri kendi başınıza öğreniyorsunuz” diyen Gerber, ilk podyum deneyiminin heyecanını anlattı. “Kaia modelliğe başlamadan önce bile genç fotoğrafçılar ve tasarımcılar ile deneyimliydi. O bu işe hazırdı” diyen Crawford, kızına çok fazla yardım etmediğini dile getirdi. Moda sektörüne aşina olan Gerber, alışkın olmadığı şeyin sosyal medyanın rolü olduğunu belirtti. “Bu benim annemin öğretemeyeceği bir konuydu. Bunu beraber öğrendik,” diyen Gerber sosyal medya konusunda zorlandığını itiraf etti. 

Kaia Gerber, Versace İlkbahar Yaz 2020 Podyumunda (Getty Images)