‘CLUELESS’ FİLMİ DİZİ OLUYOR

Doksanlı yılların unutulmaz filmini farklı bir bakış açısından izleyeceğiz!

1995 yapımı ‘Clueless’ filmi günümüzde de izlenmeye devam ediyor. Hala moda trendlerine ilham kaynağı olan ‘Clueless’ bir televizyon dizisine dönüşüyor. Peacock izlenim platformundan yayınlanması planlanan yeni seride bu sefer başrolde ‘Cher’ karakteri yerine en yakın arkadaşı ‘Dionne’ olacak. Deadline’ın açıklamasına göre, “Yeni Clueless serisi bebek pembesi ve mavi karışımı, minik güneş gözlüklü, yulaf sütlü latteli bir lise dizisi olacak.” Seride kaybolan Cher’in ardından yakın arkadaşı Dionne’un hikayesine odaklanılacak. Okulun yeni popüler kızı olmaya başlayan Dionne, hem en yakın arkadaşına olanları araştıracak hem de okuldaki dramalar ile başa çıkmaya çalışacak. Geçtiğimiz Ekim ayından beri yapım sürecinde olan ‘Clueless’ serisi ‘Will & Grace’ dizisin yazarları Jordan Reddout ve Gus Hickey tarafından kaleme alınacak. Orijinal filmden en az bir ismin olacağı söylenirken, yapım ekibinde Robert Lawrence, Corinne Brinkerhoff, Tiffany Grant ve Eli Bush yer alıyor. 

Bu sene 25. yıldönümünü kutlayan ‘Clueless’ filminde Cher karakterini canlandıran Alicia Silverstone, “Gerçek hayatımda gerçekten inanılmaz maddiyatçı kızlar vardı. Ben ise çok pratik ve kesinlikle abartıdan nefret eden bir anneyle büyüdüm. Maddiyatçılıktan ve bununla gelen davranışlardan hiç hoşlanmazdı, bu nedenle birlikte büyüdüğüm insanlarda bu özelliklerin farkındaydım. Sanırım hayatımdaki bazı kızlar sadece kaba ve maddiyatçıydı. Gerçekten çok kaba. Onlar gibi olmaya çalışmıyordum çünkü Cher karakterinin gerçekten böyle olduğuna inanmıyordum. Ama bazı anlarda Cher de böyle davranıyordu, okul koridorunda yürüyüp herkesi yargılıyordu. Mesela Tai’yi okulda gezdirirken parmağıyla farklı grupları göstermesi gibi,” diyerek Cher karakteri hakkında düşüncelerini anlatmıştı. 

Silverstone’dan önce 2014 yılında Elle dergisine verdiği bir röportajda canlandırdığı Dionne karakterini anlatan Stacey Dash, “Filmdeki her şey enim için bir hayal projesiydi. Mesela senaryodaki kelimeler, yönetmen Amy Heckerling, Alicia Silverstone, Donald Faison, Brittany Murphy, hepimiz çok eğlenmiştik. Deneyim hakkında söyleyebileceğim tek bir kötü söz yok. Ekranda izledikleriniz sette olanlarla aynıydı. Böyle ikonik bir filmin parçası olduğum için çok şanslıyım. 11 yaşındaki kızım benimle gurur duyuyor. Eskiden annesinin ‘Clueless’ filminde olmasının özelliğini anlamıyordu, şimdi ise her arkadaş buluşmasında ‘Clueless’ tişörtleri giyiyor,” demişti. 

Etİketler