CORONA VİRÜS POZİTİF OLAN ÜNLÜLER

‘Pozitif’ kelimesi hiç bu kadar negatif olmamıştı!

Her ırktan ve geçmişten insanlar COVID-19 testlerinden pozitif çıkıyor ve ünlülerin de dahil olduğu bu listede herkesin etkilenebileceği ortada. Ancak bu panik yapmak için bir neden değil. Doğru önlemleri aldığınız zaman her şeyin iyi olacağını hatırlatmayı da unutmuyoruz. 

Corona virüsün ne zaman başladığı kesin olarak biliniyor ama araştırmacılar, virüsün hayvanlardan kaynaklandığını tespit ettiler. Wuhan, Çin’de Kasım veya Aralık 2019’da yayılmaya başlayan virüs, şimdilerde dünyanın birçok ülkesinde görülüyor. Hollywood’a da bulaşan corona virüs ile birçok ünlü yaptıkları testlerden pozitif çıktıklarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

Testlerden pozitif çıkan ünlüler arasında bir politikacının eşi, ünlü çift ve herkesin çok sevdiği bir sporcu var. Süreçlerini ve gelişmeleri hayranları ile paylaşan ünlüler, takipçilerine panik yapmamaları gerektiğini hatırlatıyor. Pozitif çıktıklarını sosyal medyadan paylaşan ünlüler, hastalığa karşı iyimser olmaya devam ederken, kendileri gibi virüse yakalananlara motivasyon kaynağı oluyorlar. Aşağıda şimdiye kadar koronavirüs pozitif çıkan ünlüleri görebilirsiniz. Umarız en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar... 

BORIS JOHNSON 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın da koronavirüs testi pozitif çıktı. Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada hafif belirtilere sahip Johnson'ın karantinaya alındığı duyuruldu. 


CHARLOTTE LAWRENCE
19 yaşındaki şarkıcı Charlotte Lawrence, Corona Virüs testinin pozitif geldiğini söyledi. Instagram sayfasından bir yazı yayınlayan Lawrence, “Selam arkadaşlar, birkaç gün önce doktorum bana Covid-19 pozitif olduğunu söyledi. Birçoğumuz buna sahip olacağız. Ben iyi olacağım. Ancak virüs daha fazla insana bulaşmaya devam ederse bazılarımız iyi olmayacak. Bu nedenle ben dualarınızı, sevginizi ve tatlı mesajlarınızı istemiyorum. Bu virüsten daha fazla etkilenecek insanları korumanızı rica ediyorum. İçeride kalın. Lütfen. Hasta olup olmasanız da içeride kalın. Ailenizi düşünün. Büyükannenizi ve büyükbabanızı düşünün,” dedi. 


DANIEL DAE KIM
19 Mart’ta Daniel Dae Kim, Corona Virüs testlerinin pozitif geldiğini duyurdu. Instagram üzerinden bir video paylaşan Kim, bu teşhisten önce New York’ta ‘New Amsterdam’ dizisinin setinde olduğunu söyledi. Hawaii’deki evinden takipçilerine seslenen Kim, iyi olduğunu ve iyileşme sürecinde olduğunu belirtti. 


ANDY COHEN
‘Watch What Happens Live’ şovunun sunucusu Andy Cohen, 20 Mart’ta Covid-19 testlerinin pozitif geldiğini duyurdu. “Sosyal karantinadan birkaç gün sonra kendimi iyi hissetmiyordum ve Corona Virüs testimin pozitif olduğunu öğrendim. Şovumu evden devam ettirebileceğimi düşünüyordum ancak şimdilik sağlığımıza odaklanarak şovu erteliyoruz. Bizim için yorulmadan çalışmaya devam eden sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum ve herkesin evde kalmalarını ve kendilerine dikkat etmelerinin altını çizmek istiyorum,” diyen Andy Cohen, gelişmeleri takipçileri ile paylaşacak. 


DEBI MAZAR
21 Mart’ta ‘Younger’ oyuncusu Debi Mazar, Instagram’ı üzerinden Corona Virüs testlerinin pozitif olduğunu duyurdu. 15 Mart’ta kendini hasta hissettiğini ve şimdiye kadar semptomlarının gelip geçtiğini vurgulayan Mazar, hayranlarına evde kalmaları gerektiğini söyledi. 


DAVID BRYAN
Bon Jovi’nin söz yazarı ve piyanisti David Bryan, Instagram’ı üzerinden Corona Virüs testlerinin pozitif olduğunu açıkladı. “Bir haftadır hastayım ve her gün kendimi daha iyi hissediyorum. Lütfen korkmayın. Bu sadece bir virüs, veba salgını değil,” diyen Bryan, “Geçtiğimiz hafta karantina altındaydım ve bir hafta daha bekleyeceğim. Kendimi daha iyi hissettiğim bir daha test olacağım ve bu virüsten kurtulduğuma emin olacağım,” diye ekledi. 


PLACIDO DOMINGO 
Ünlü opera sanatçısı Placido Domingo, Facebook üzerinden Corona Virüs pozitif olduğunu duyurdu. “Ailem ve ben gerek olduğu süre boyunca sosyal izolasyondayız. Şu an hepimizin sağlığı yerinde ama bende biraz ateş ve öksürük semptomları görüldü,” diyen Domingo takipçilerinin virüsün yayılmasını önlemek adına evde kalmaları gerektiğini söyledi. 


AARON TVEIT
Broadway müzikallerinde oynayan Aaron Tveit, 23 Mart’ta Instagram üzerinden Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını söyledi. “Broadway şovlarının kapanmasından itibaren yani 12 Mart’tan beri kişisel karantina altındayım ve şu an kendimi çok daha iyi hissediyorum. Semptomlarımın oldukça hafif olması nedeniyle çok şanslıyım, tıpkı normal bir grip gibi geçiyor. Ama bu semptomları çok daha ağır yaşayan insanlar için evde kalarak dikkatli olmalıyız,” diyen Tveit, köpeğinin bir fotoğrafını paylaştı. 


RUDY GOBERT
Utah Jazz basketbol takımının oyuncusu Rudy Gobert, Corona Virüs testi yaptırmadan önce bir basın toplantısındaki tüm mikrofonlara dokunarak tepki toplamıştı. Daha sonra Covid-19 testleri pozitif çıkan Gobert, “Umarım hikayem insanlara bir uyarı olur ve herkesin bu durumu ciddi almasını sağlar. Kendi deneyimimi kullanarak insanları eğitmeye çalışacağım ve virüsün yayılmasını önlemek için uğraşacağım,” diyen Gobert, hayranlarından özür diledi. 


DONOVAN MITCHELL
Rudy Gobert gibi NBA’in Utah Jazz takımında oynayan Donovan Mitchell, Instagram’dan Corona Virüs pozitif olduğunu duyurmuştu. 


KEVIN DURANTNBA’in en ünlü oyuncuları arasında olan Kevin Durant, 17 Mart’ta bir basın açıklaması ile Corona Virüs pozitif olduğunu duyurdu. Teşhise rağmen kendini iyi hissettiğini söyleyen Durant, “Herkes dikkatli olmalı, kendinize iyi bakın ve karantinada kalın. Bunu atlatacağız,” diyerek hayranlarını uyardı. 


PRENS ALBERT II

Monaco Prensi II. Albert’ın, 19 Mart’ta Corona Virüs pozitif olduğu duyuruldu. Evden çalışan ve kendini karantina aldığı söylenen Prensin, tedavi sürecine başlandığı belirtildi. 


HARVEY WEINSTEIN

New York Post’un haberine göre New York hapishanesinde olan Harvey Weinstein’in Corona Virüs pozitif olduğu ortaya çıktı.


OLGA KURYLENKO
15 Mart’ta ‘Quantum of Solace’ oyuncusu Olga Kurylenko, Corona Virüs testlerinin pozitif olduğunu duyurdu. Instagram’dan oğlu ile bir fotoğraf paylaşan Kurylenko, “Öksürüğüm neredeyse gitti, sabahları öksürsem de tüm gün boyunca semptomlar azalıyor. Bu zamanı kendimi değerlendirerek ve oğluma zaman ayırarak geçiriyorum,” dedi. 


MARCUS SMART
Boston Celtics oyuncusu Marcus Smart, Instagram’dan bir video yayınlayarak Corona Virüs testlerinin pozitif olduğunu duyurdu. Gençlere bir mesaj veren Smart, “Ülkemizdeki genç nesilin kendilerini izolasyon altına almaları gerekiyor. Bu bir şaka değil. Yapmamak bencillik,” dedi. 


18 MART GÜNCELLEME

RACHEL MATTHEWS
‘Frozen 2’ filminde Honeymaren karakterini seslendiren Rachel Matthews, 16 Mart’ta Instagram hikayesinden COVID-19 testinden pozitif çıktığını duyurmuştu. “Selam arkadaşlar, COVID-19 pozitif çıktım ve geçtiğimiz hafta karantina altındaydım. Herhangi bir konuda yardımcı olmayı çok isterim. Lütfen seçimlerimiz konusunda düşünceli olalım, zaman akıllı ve sorumlu olma zamanı. Birbirimize destek olalım,” diyen Matthews, takipçilerini dikkat etmeleri konusunda uyardı. 26 yaşında olan Matthews, semptomlarını takipçileri ile paylaşırken, “boğaz ağrısı, yorgunluk ve baş ağrısı” gibi şikayetleri olduğunu ekledi. Düşük ateşle beraber, vücut ağrıları, üşümeler, akciğerlerinde şiddetli ağrılar, kuru öksürük ve iştahsızlık olduğunu söyleyen Matthews, “Ateşinin düştüğünü ama akciğerlerindeki acının arttığını,” belirtti. 


KRISTOFER HIVJU
‘Game of Thrones’ dizisinde Tormud Giantsbane karakterini canlandıran Kristofer Hivju, 16 Mart’ta Instagram üzerinden Corona Virüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. “Norveç’ten selamlar! Bunu söyleyeceğim için üzgünüm ama bugün, COVID-19, Corona Virüs testlerinden pozitif çıktım. Ailem ve ben kendimizi ne kadar olursa olsun evimizde izolasyona almaya karar verdik. Sağlığımız iyi, sadece ufak semptomlarım var,” diyen Hivju, eşi Gry Molvaer ile paylaştığı resmin altına “Çok daha fazla riskte olan insanlar var bu nedenle inanılmaz dikkatli olmanızı vurguluyorum; ellerinizi yıkayın, başkalarından 1.5 metre uzakta durun, kendinizi karantina altına alın, yani virüsün yayılmasını engelleyecek her şeyi yapın,” yazdı. “Birlikte bu virüse karşı savaşabiliriz ve hastanelerdeki krizi önleyebiliriz. Birbirinize dikkat edin, mesafenizi koruyun ve sağlıklı kalın!” diye ekleyen Hivju, herkesin birbirine karşı özenli olması gerektiğinin altını çizdi. 


IDRIS ELBA

16 Mart’ta Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Idris Elba, Corona Virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Paylaştığı videoda eşi Sabrina Dhowre’ın henüz semptom göstermediğini belirten Elba, “Selam arkadaşlar. Bu sabah Corona Virüs testlerim geldi ve pozitif çıktı. Evet bu çok kötü bir durum. Ama ben iyiyim. Sabrina henüz test yaptırmadı ama durumu iyi. Benim de hiç semptom belirtim yoktu. Test yaptırmamın sebebi, pozitif olan birinin çevresinde olmamdı. Geçtiğimiz Cuma günü pozitif çıktıklarını öğrenmiştim, kendimi hemen karantina altına aldım ve yaptırdığım testler bugün geldi,” diyen Elba, gelişmeleri hayranları ile paylaştı. 


TOM HANKS
Tom Hanks, geçtiğimiz hafta eşi Rita Wilson ve kendisinin Avustralya gezilerindeyken Corona Virüs testlerinden pozitif çıktıklarını duyurmuştu. Baz Luhrmann’ın Elvis biyografik filminin yapım süreci için Avustralya’da olan Hanks, Instagram hesabından bir eldiven ve çöp kutusu paylaşarak insanların pozitif olmaları gerektiğini vurgulamıştı. “Selam arkadaşlar. Rita Wilson ve ben Avustralya’dayız. Biraz yorgun hissediyorduk, adeta nezle gibi ve vücudumuzda ağrılar vardı. Rita’nın gidip gelen üşümeleri vardı. Biraz da ateşi. Doğru hareket etmek için, dünyanın ihtiyacı da bu, Corona Virüs testi yaptırdık ve pozitif çıktık. Şimdi sırada ne var? Sağlık görevlilerin takip edilmesi gerekilen protokolleri var. Biz Hanks ailesi halkın sağlığı ve güvenliği için test olacağız, gözetim altında ve izolasyonda olacağız. Gün gün gelişmelerden başka yapabileceğimiz bir şey yok değil mi? Dünyayı gelişmeler konusunda haberdar edeceğiz. Kendinize dikkat edin!” diyen Hanks, bir gün sonra durumunu ve izolasyonda olduğunu takipçileri ile paylaştı. Bağışıklık sistemi güçsüz olan insanların ekstra dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Hanks, “Rita Wilson ve ben herkese bize olan ilgileri sebebiyle teşekkür etmek istiyoruz. Bizde COVID-19 virüsü çıktı ve başlalarına yaymamak için kendimizi izolasyon altına aldı. Bu virüsün oldukça ciddi sonuçlar doğurabileceği insanlar var. Hepimizin tedbir alarak ve uzmanları dinleyerek yapabileceğimiz şeyler var. Unutmayın, ne olursa olsun, beysbolda ağlamak yok,” diye ekledi. 


RITA WILSON
Tom Hanks’in eşi Rita Wilson, Instagram hesabından gelişmeleri paylaşmayı unutmadı. Eşi, Hanks’in paylaştığı resmin aynısını paylaşan Wilson, “Sizin için Tom Hanks ve benden birkaç gelişme. Sevginiz, desteğiniz ve dualarınız için minnettarız. Bu bizim için çok anlamlı ve güçlendirici,” diyen Wilson, takipçilerine, detaylı bilgi için Tom Hanks’in hesabına bakabileceklerini söyledi. 


SOPHIE TRUDEAU
Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nın eşi Sophie Trudeau, Corona Virüs testinin pozitif olduğunu açıkladı. CNN’in haberine göre 14 gün boyunca izolasyonda olacağı belirtilen Trudeau’nun hafif semptomları olduğu belirtildi. Mart’ın ortasında katıldığı bir etkinlik sonrasında nezle belirtileri gösteren Sophie Trudeau, hemen test yaptırdı. Justin Trudeau’da semptomların olmadığı söylenirken, önlem amaçlı karantina altında olacağı belirtildi. Sophie Trudeau hakkında çıkan haberler sonrasında, Sophie takipçilerine teşekkür ederek, “Virüsün rahatsız edici semptomlarını yaşasam da kısa süre içinde iyi olacağım. Evde karantina altında olmak daha ciddi sağlık sorunu yaşayan Kanadalı ailelere kıyasla hiçbir şey,” dedi. 


DANIELE RUGANI
Juventus F.C. futbol oyuncusu Daniele Rugani, Mart’ın ortasında Corona Virüs testinin pozitif olduğunu duyurdu. Pozitif çıkan test sonuçları, Rugani’nin takım arkadaşları Cristiano Ronaldı gibi isimlerin kendilerini karantina altına almalarına sebep oldu. Rugani’nin testlerinden birkaç gün önce birlikte maçta oynayan Juventus takımı, önlem amaçlı kendilerini izolasyona çektiler. Takımın yayınladığı açıklamaya göre, “Juventus Futbol Klubü yasa gereği tüm izolasyon süreçlerini uyguluyor.”