DOLCE’DEN RÖTARLI ÖZÜR

Dolce, tüp bebek konusundaki sözleri için geç de olsa özür diledi.

Mart ayında Elton John ve Domenico Dolce arasında Dolce'nin tüp bebek hakkındaki sözleri yüzünden bir tartışma yaşanmıştı. Hatta bu tartışma üzerine John, sosyal medya üzerinden Dolce&Gabbana markasını boykot etmiş ve bir daha bu markadan giyinmeyeceğini açıklamıştı.

Gelin, olayı biraz hatırlayalım. Domenico Dolce yaptığı bir açıklamada, IVF (In Vitro Fertilizasyon) yani tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen çocukların ‘yapay' olduğunu düşündüğünü söylemişti. John ise bunun üzerine ‘Tüp bebek gibi, eşcinsel ya da değil; birbirini seven tüm çiftlerin çocuk sahibi olma hayalinin gerçek olmasını sağlayan bir oluşuma dil uzattığınız için sizi kınıyorum. Siz ne cürretle benim çocuklarıma ‘yapay' dersiniz. Modası geçmiş düşünceleriniz, tıpkı tasarımlarınız gibi çağın oldukça gerisinde!' demişti.

Dolce'den Mart ayından beri konu ile ilgili bir açıklama gelmemişti fakat kendisi geçtiğimiz gün rötarlı da olsa özrünü diledi. Dolce konu ile ilgili olarak ‘Biraz araştırma yaptım. Sözlerimin uygun olmadığını kabul ediyor ve özür diliyorum. Onlar sadece çocuk. Onları o ya da bu şekilde etiketlemeye gerek yok. İnsanlar mutlu olduğu sürece bu konuda hiçbir sıkıntı yok. ' dedi.

Geç olsun güç olmasın demek bu durumda en doğrusu olur galiba! Elton John cephesinden henüz konu ile ilgili bir cevap gelmedi.

Etİketler