DUNE: PART TWO KADROSUNDA İKİ YENİ İSİM

Haziran'da çekimleri başlayacak olan filme sürpriz oyuncular katıldı.

Warner Bros., Denis Villeneuve'nin Dune: Part 2'sinin bu Haziran'da Budapeşte'de çekimlerine başlayacağını bildirdi. Ayrıca Florence Pugh ve Austin Butler'ın da artık resmi olarak oyuncu kadrosunun bir parçası olduğunu duyurdu.

Josh Brolin, kısa süre önce Dune: Part 2'nin bu yaz çekimlerine başlayacağını açıkladı ve Warner Bros. şimdi resmi olarak prodüksiyonun 18 Temmuz'da Budapeşte'de başlayacağını duyurdu.

Stüdyo ayrıca, Florence Pugh'un (Kara Dul) İmparator'un kızı Prenses Irulan’ı ve Austin Butler'ın (Elvis) kötü Feyd-Rautha Harkonnen'i oynamaya hazırlandığı birkaç son yayın raporunu doğruladı.


Yayın kısa bir özet içeriyordu: "İkinci Bölüm, Paul'ün Arrakis sakinleri için esasen efsanevi bir mesih figürü haline geldiği için acımasız Harkonnen ile savaşmak için büyük bir Fremen ordusu toplamasına odaklanacak."

Frank Herbert'in romanında Feyd, Baron Harkonnen'in yeğenidir ve en az onun kötü amcası kadar sadist ve kurnazdır. Sting, karakteri David Lynch'in 80'ler uyarlamasında canlandırmıştı. Irulan'ın ilk kitapta oynayacak önemli bir rolü yok, ancak rolünün Villeneuve'nin devamı için genişletileceğini varsayıyoruz.

Brolin, Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Dave Bautista ve ana kadronun geri kalanının geri dönmesi bekleniyor. Dune: Part 2, 20 Ekim 2023'te vizyona girecek