DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN MODELİ BELLİ 0LDU

Kendall Jenner, bu yıl da en çok kazananların başında!

‘Dünyanın En Çok Kazanan Modeli’ ünvanını alan isim bu yıl da Kendall Jenner oldu! Gelirini modellik kariyerinin yanı sıra ailesinin popüler TV serisi ‘Keeping Up With The Kardashians’ şovundan kazanan 24 yaşındaki Jenner, en az kız kardeşi Kylie Jenner’ın ‘En Genç Milyarder’ ünvanı kadar prestijli bir ünvana sahip. Annesi Kris Jenner’ın Kardashian markasından ayrılan Kendall Jenner, kendine kariyer olarak modelliği seçti. 

On seneye aşkın bir süredir modellik yapan Kendall Jenner, Temmuz 2009’da Wilhelmina Models ajansına kayıt olmuştu. O günden bu yana Calvin Klein’dan Dior’a kadar birçok marka ile çalışan Jenner, 2017’den beri kız kardeşleri ile ‘Keeping Up With The Kardashians’ şovundan aynı maaşı alıyor. Bunu Ellen DeGeneres şovunda doğrulayan Kris Jenner, “Herkes eşit maaş alıyor çünkü hepimiz çok çalışıyoruz ve çok çekim yapıyoruz. Bu markayı ve şovu son on yılda beraber inşa ettik ve herkes çok mutlu,” demişti. 

2017’de her sezon için ortalama $4.5 milyon kazandıkları tahmin edilen KarJenner kardeşlerin yanı sıra Kourtneyi Kim ve Khloe, şovun yapımcıları oldukları için daha fazla kazanıyorlar. Senelerdir modellik sektöründe olan Kendall Jenner’ın kariyeri 2013’te ‘The Society Management’ ajansı ile çalışmaya başladığında yükselişe geçti. Bu yeni anlaşma ile daha lüks markalar ile çalışmaya başlayan Jenner; Marc Jacobs, Givenchy, Dior, Balmain, Dolce & Gabbana ve Calvin Klein ile bir araya geldi. Tıpkı diğer kız kardeşleri gibi Instagram’dan da kazanç sağlayan Jenner, 127 milyonun üzerinde takipçi sayısı ile her paylaşımı için binlerce dolar kazanıyor. Nisan 2020’de net değerinin $45 milyon olduğu söylenilen Kendall Jenner, böylece ‘En Çok Kazanan Model’ ünvanına sahip oldu. 

Etİketler