DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN ÜNLÜ İSMİ: TAYLOR SWIFT

İkinci sırada Kylie Jenner var!

Taylor Swift, Forbes’un ‘En Çok Kazanan Ünlü İsmi’ listesinin başına yerleşti! Geçtiğimiz sene ünlü şarkıcının $185 milyon kazandığını belirten Forbes dergisi, Swift’in kazançlarının 2018’den beri $100 milyon arttığını belirtti. 

‘En Genç Milyarder’ ünvanını kazanan Kylie Jenner, $170 milyon kazancı ile listenin ikinci sırasında. Swift’ten sadece $10 milyon geride olan Jenner, bu sene başarılarına başarı ekliyor!2017 yılında da Forbes listesinin başında yer alan Swift, $170 milyon kazancı ile kendi rekorunu kırmıştı. Müzik turneleri sayesinde kazançlarını artıran ünlü şarkıcı, geçtiğimiz sene başlayan ‘Reputation’ dünya turnesi ile Billboard’un 1990’dan beri hesapladığı verilere göre Amerika’nın en çok gelir yapan turnesi oldu. Sadece Amerika içerisinde $266.1 milyon gelir elde eden ‘Reputation’ turnesinin yanı sıra Swift, Netflix, Diet Coke, Apple ve AT&T ile yaptığı anlaşmalar ile kazançlarını katladı. 

“Bu turnenin ortaya çıkmasıyla ilgili en harika şeylerden birinin, bu turun ilk gösterisine kadar olan altı ay boyunca turne hakkında okuduğum her başlığın, “Bu tur büyük bir başarısızlık olacak,” olmasıydı. Kendime olan saygıma ve özgüvenime olan etkileri tahmin edebilirsiniz. İnsanların boş stadyumlarda şarkı söyleyeceğimi söylemesini duymak gerçekten harikaydı! Ama çok şey öğrendim. Bunlardan biri, hayatın gerçekten tahmin edilemez olması ve buna rağmen insanların tahminlerde bulunabilmeleri. Bu tahminler eğer ortada bilinemez bir faktör varsa gerçekleşemez. Ve bu bilinemez faktör ise hayranlarımdı. Bu nedenle dürüst olmak gerekirse hayatımdaki her şeyi, size, hayranlarıma borçluyum,” diyen Swift, iHeartRadio Müzik Ödüllerinde ‘Yılın Turnesi’ ödülünü alırken pes etmemesini hayranlarına borçlu olduğunu anlatmıştı. Forbes’un ‘En Çok Kazanan Ünlüler’ listesinde üçüncü sırada $150 milyon ile Kanye West yer alırken, Swift’in yakın arkadaşı Ed Sheeran, $110 milyon ile beşinci sırada yer alıyor. $81 milyon kazancı ile 20. sırada yer alan Beyonce’den sonra 26. sırada $76 milyon ile Kim Kardashian yer alıyor.