EMILIA CLARKE ‘GRİNİN 50 TONU’ FİLMİNİ NEDEN GERİ ÇEVİRDİĞİNİ ANLATTI

Ünlü oyuncuyu Anastasia Steele olarak izleme ihtimalimiz varmış!

Game of Thrones dizisinin yıldızı Emilia Clarke, son yılların en çok konuşulan filmlerinden biri olan ’Grinin 50 Tonu’ filmindeki rolü geri çevirdiği için hiç pişman değil! Televizyon serisinde Daenerys karakterini oynamaya devam etmek için ‘Grinin 50 Tonu’ filminde başrol oynamayı reddeden Clarke, bu kararının sebeplerini açıkladı. 

The Hollywood Reporter’a konuşan Clarke, Anastasia Steele karakterini oynamak istemediğini anlattı. 32 yaşındaki ünlü oyuncu, bu kadar nü sahnenin olduğu bir filmde oynamak istemediğini söyledi. Game of Thrones hayranlarının hatırlayacağı üzere, Clarke’ın karakteri Daenerys Targaryen, ilk sezonda alevlerin arasından çıplak bir şekilde yürüyerek çok konuşulmuştu. Bu sahneden beri nü görüntü vermek istemediğini söyleyen Clarke, “Yönetmen Sam Taylor Johnson bir büyücü. Ona bayılıyorum ve vizyonunun harika olduğunu düşünüyorum. ancak en son kamera karşısında çıplak olduğum zaman Game of Thrones’daydı ve bu çok uzun bir zaman önceydi. Ancak kadın olduğum için sorulan. tek soru bu. Bu çok sinir bozucu ve bundan sıkıldım çünkü sadece karakterim için yapmıştım, insanlar vücuduma bakabilsin diye değil,” diyerek sitem etti. 

Kaygılarını anlatan Clarke, bir kadın olarak kamera karşısında nü görüntüler vermesinin bu tarz sahnelere tipik görülmesinden endişelendiğini belirtti. Kariyeri boyunca bu sahnelerden olabildiğince kaçındığını söyleyen ünlü oyuncu, ‘Grinin 50 Tonu’ filmi teklifi gelince bunu yapamayacağını söylediğini anlattı.