ENGEL TANIMAYAN BİR KADIN

ENGEL TANIMAYAN BİR KADIN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Şubat 2014
ENGEL TANIMAYAN BİR KADIN<#text>


<#text> Sofistike olduğu kadar mütevazı, çok zeki ve ciddi. O her şeyiyle film yıldızı! 90'lı yıllarda dünya çapında üne kavuşan Kastilyalı oyuncu, o zamandan beri Amerika ve Avrupa arasında mekik dokudu. Ve kariyer grafiği önlenemez yükselişte!


<#text>


<#text> En son Ridley Scott'ın en yeni filmi “The Counselor”ın ilk birkaç dakikasında Penelope Cruz ve Michael Fassbender'i, sonsuza dek sürecekmiş gibi gelen ateşli bir sahnede izlediğimiz Penelope Cruz, 1992'de henüz 17 yaşındayken “Jamon, Jamon” adlı İspanyol filminde Javier Bardem'le benzer, akıllarda kalan sevişme sahnesine imza atmıştı. “Benim o zamanlar, o sahneyi çekerken ne hissettiğimi merak ediyorsun, değil mi?” diyor sözlerini dikkatle seçerek; kamera karşısındaki o kimya meselesini sorduğumda. “Ancak o anda hissettiklerimi kendime saklamıştım.” Bu filmden 20 yıl kadar sonra Javier Bardem, eşi ve iki çocuğunun babası oldu.~


<#text>


<#text> Bu 20 yıllık dönemde bazı şeyler hiç değişmedi: Penelope Cruz'u yatakta izlemek hala çok heyecan verici! Ve o hala Pedro Almodovar'ın ilham perisi. “Onunla çalıştığımda ön hazırlık yapmıyorum. Sadece sete gidip söylediklerine kulak veriyorum.” diyor başarılı oyuncu.


<#text> “Barselona Barselona” filminde yine çok seksi, delidolu bir kadını canlandırdı. Ve evet, karşısında bu defa da Javier Bardem vardı! Gerisini zaten biliyorsunuz.


<#text> Önümüzdeki Nisan'da 40 yaşını dolduracak Cruz, Hollywood'un “asi ve seksi kadını” oldu. Madrid'e dayanan işçi sınıfı kökenini inkar etmiyor. “Yıldız kelimesi bana hep yabancı ve gerçek dışı gelmiştir. Benim ülkemde siz sadece oyuncusunuzdur. Sonra iyi oyuncu olursunuz; ama yıldız değil!” Yani Hollywood onun için hala soyut bir kavram. Los Angeles'a sadece film toplantıları için gidiyor, o kadar. Evi, tabii ki Madrid. Almodovar'a göre Penelope Cruz, Amerika'daki o büyük rolü henüz oynamadı.~<#text>


<#text> Merak ettiğimiz sorulara cevap verirken küçük kızı Luna'yı emziriyor...


<#text> ELLE: “Danışman” filmindeki sevişme sahnelerini çekmek, tuhaf mıydı?


<#text> PENELOPE CRUZ: 16 yaşımdan beri oyuncuyum. Üstelik kariyerimin başında da bu tür sahneler çektim. Bu sahneler için “hepsi çok kolay” diyecek birisini tanımıyorum.


<#text>


<#text> ELLE: Pedro Almodovar kariyerinizi nasıl etkiledi?


<#text> P.C.: 13 yaşındayken “Tie Me Up! Tie Me Down”ı izledim ve o gün bugündür hem film, hem de o, en büyük takıntım oldu. Zaten oyunculuğa o zaman karar verdim. Beni bir filmde izleyip aradığında 16 yaşındaydım. Gerçekten çok yakınız. Sadece bakışarak ne demek istediğimizi anlıyoruz.


<#text>


<#text> ELLE: Bugüne kadar aldığınız en iyi öğüt?


<#text> P.C.: “Hayır!” demenin önemi. Bazen seçim yapmak zorunda kalıyorsunuz ve “evet” dediğiniz işi, rolü gerçekten hissedip hissetmediğinize karar verebilmelisiniz.


<#text>


<#text> Joseph HOOPER Fotoğraflar: Nico Film kareleri: Kerry BROWN / 20th Century fox/ Everett COLLECTION, WEİNSTEİN COMPANY, MGM/NEAL PETERS COLLECTİON, SONY PİCTURES CLASSİCS, NEW LİNE CİNEMA, ACADEMY ENTERTAİNMENT izniyle Styling: Sarah SCHUSSHEIM Manikür: Lucerito HURTADO Makyaj: Pablo IGLESIAS /TALENTS Saç: Pablo IGLESIAS

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.