EUPHORIA, HAKKINDA EN ÇOK TWEET ATILAN DİZİ OLDU

Euphoria hayranları iş başında!

Ben tweet atıyorum, sen tweet atıyorsun; anlaşılan hepimiz HBO'nun genç draması Euphoria hakkında tweet atıyoruz.

Twitter'a göre, HBO'nun Euphoria dizisi şimdiye kadarki on yılın en çok tweetlenen programı oldu. Hayranların her hafta yeni bölümlerin yayınlanmasına güçlü tepkiler vermesi, drama dizisinin kıvrımları ve dönüşleri göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. İlk bakışta, bu on yılda şimdiye kadar sadece iki yıl geçtiği düşünülürse biraz tuhaf gelebilir. Ancak Squid Game ve Ozark gibi şovların hayranları kasıp kavurmasını düşünürsek; Euphoria, bu başarıdan gurur duymalıdır.

Twitter'a göre, Ocak ayında ikinci sezonun başlamasından bu yana 30 milyon tweet atıldı ve bu, Euphoria'nın 2019 yazındaki ilk sezonundan bu yana etkinlikte %51'lik bir artışa işaret ediyor. Nate Jacobs'a (Jacob Elordi) yönelik nefret veya Cassie (Sydney Sweeney) ile Maddy (Alexa Demie) arasındaki kaotik kan davası… Pek çok tweet, hayranların favorisi olan Lexi (Maude Apatow) ve Fezco (Angus Cloud) gibi yaygın olarak 'Fexi' olarak adlandırılan çift için atılmıştı.

Euphoria'nın bu kadar ilgi görmesi etkileyici olsa da, meme kültürü artık herhangi bir büyük dizide normun bir parçası. Drake, Ella Mai, Halsey, Jack Harlow ve Kid Cudi gibi birçok ünlü de bu lise öğrencilerinin başına gelen trajediler hakkında tweet atarak eğlenceye katıldı. HBO'nun şovlarının çoğunda uyguladığı haftadan haftaya model önemli bir faktör olmalı. Ozark ve Stranger Things gibi diziler piyasaya çıktıktan sonra tartışmaya kesinlikle hükmediyor, ancak hayranlar aşırı izlemelerini tamamladıktan sonra önemleri önemli ölçüde geriliyor.

Tabii ki, her zaman bir veya iki aykırı değer vardır ve Squid Game gibi bir şov, bir miktar kalıcı güçle gerçekten sosyal platformlara girdi. 2020'nin başından bu yana yayınlanan tüm şovlarla Squid Game, Euphoria'ya parası için bir şans vermeye en yakın olanı geldi. Ancak Euphoria'nın ilgili konusu ve güçlü performansı göz önüne alındığında, Twitter'da evinde kendine bir yer bulduğu kesin.

Veriler aşağıdaki gibi:

Hakkında en çok tweet atılan 3 bölüm

5. Bölüm: Stand Still Like the Hummingbird
7. Bölüm: The Theater and Its Double
6. Bölüm: A Thousand Little Trees of Blood

Bu sezon hakkında en çok tweet atılan karakterler
Fezco
Rue Bennett
Nate Jacobs

#FexiHive
Twitter'ın en sevilen oyun sonu çifti Lexi ve Fezco hakkında 270 bin Tweet vardı.

En çok tweetlenen memler

"Nate Jacobs'ı bitir"


“Cassie in HS vs. Me in HS”Maddy'nin "Şaka Yapsan İyi Olur"


Polisten kaçan Rue