GIGI HADID’DEN PAPARAZZILERE MEKTUP

Hadid, çekilen fotoğraflarda kızı Khai’nin yüzünün gizlenmesini rica etti…

Gigi Hadid, Zayn Malik ile 10 aylık kızları Khai’nin yüzünü göstermek istemiyor. Paparazzi ve basının anlayışını isteyen Hadid, basına oldukça detaylı ve samimi bir mektup yazdı. Geçtiğimiz Şubat ayında arkadaşları Blake Lively ve Ryan Reynolds gibi kızlarının yüzünü sosyal medyada paylaşmayacağını söyleyen Hadid, “Ünlü arkadaşlarım var ve bu yöntemi uygulamalarının çocuklarını da daha sağlıklı etkilediğini gördüm” demişti. 


Geçtiğimiz akşam ise paparazzi, basın ve hayran sosyal medya hesaplarına açık bir mektup yazan Hadid, Khai’nin yüzünün gizlenmesini rica etti. New York’ta gezerken kızının yüzünü bebek arabasının üstü ile gizlediğini söyleyen Hadid, paparazziden Khai’nin yüzünü gizlemesini isterken basından ve hayranlardan fotoğrafları yayınlamamalarını istedi. 

Aşağıda Hadid’in mektubunun tamamını okuyabilirsiniz…

“Paparraziler, basın ve hayran hesaplarına:

Bebeğimiz büyüdükçe, onu küçükken olduğu gibi her şeyden istediğimiz gibi koruyamayacağımızı fark ettik. O, dünyayı görmeyi seviyor! Ve bunun çoğunu çiftliğimizin yakınında ve başka yerlerde deneyimliyor, bu gerçekten bir nimet. New York’a yaptığımız son ziyaretlerimizde, bebek arabasının güneşliğinin yukarıda olmasını istiyor (bu evde alıştığı bir şey) ve bunu kendisi yapıyor! Şehirde neden onu örtmeye çalıştığımızı ve korumaya çalıştığımızı anlayamıyor. Ayrıca onun dünyanın en muhteşem şehrini görmesini istiyorum - güzel ve çeşitli insanların olduğu New York sokaklarını… Yani, tanınmış kişiler olan ebeveynlerle gelen medya sirkinin stresi olmadan. 

Kanunların eyaletten eyalete değiştiğini biliyorum ve New York’ta çocukların yüzleri bulanık bazı paparazzi fotoğrafları gördüm - ama, etrafta soruşturarak, bunun fotoğrafçının, yayının ve hayranların paylaşımlarının bütünlüğüne bağlı olduğuna inanıyorum. 

Tüm bunları şunu söylemek için yazıyorum: Paparazziler, basın ve sevgili hayran hesapları, kızımızın yüzünü hiçbir zaman sosyal medyada paylaşmadığımızı biliyorsunuz. Dileğimiz, reşit olduğunda kendini dünyayla nasıl paylaşacağını seçebilmesi ve seçmediği bir kamusal imaj için endişelenmeden, olabildiğince normal bir çocukluk yaşayabilmesi. Kızımızı New York’u ve dünyayı görmeye ve keşfetmeye götürürken, LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN kameraya yakalandığı zaman yüzünü görüntülerde bulanıklaştırın. Biliyorum bu ekstra bir çaba gerektiriyor, ancak yeni bir anne olarak tıpkı tüm ebeveynler gibi bebeğim için en iyisini istiyorum… Ve umarım bu, halka açık bir aileden gelseler de medyadaki reşit olmayanları korumak için konuşmayı büyütür. 

Khai ile New York’a ilk seyahatimizden beri, bebek arabasıyla yürürken mesafelerini korumalarını istediğim ve buna çok saygılı olan paparazzilere kocaman bir ‘teşekkür’ göndermek istiyorum. Sizi görüyorum ve takdir ediyorum. 

Bir çocuk için, yakın veya dramatik paparazzi çılgınlıklarının ne kadar bunaltıcı ve kafa karıştırıcı olabileceğini hayal edebiliyorum. Hala bir yetişkin olarak bunu anlamak ve bununla mücadele etmek zor. 

Bunu okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ve neden bunları yazdığımı anlayabileceğinizi umuyorum.”

Etİketler