GRETA THUNBERG TELEVİZYON YILDIZI OLUYOR

Thunberg’in BBC ile bir şovu yayınlanacak!

Sadece 17 yaşında olan Greta Thunberg’in özgeçmişi oldukça kabarık! Uluslararası bir çevre elçisi olmanın yanı sıra Time dergisinin en genç ‘Yılın İnsanı’ olan Thunberg, 2020’de ikinci kez Nobel Barış Ödülü adayı oldu. Şimdi ise bir televizyon yıldızı olmaya hazırlanan Thunberg, BBC Stüdyolarının Bilim Bölümünde bir televizyon şovunda yer alacak. BBC’nin açıklamasına göre Thunberg, yeni TV şovunda farkındalık yaratma sürecini ve iklim değişikliğinin dünya üzerindeki etkilerini anlatacak. 

Dünyayı gezerken, bilim insanları ve iklim değişikliği uzmanları ile dünyanın durumunu konuşacak olan Thunberg, çevreye zararın nasıl geri dönüştürülebileceği konusunda araştırmalar yapacak. Aynı zamanda politikacılar ve sektör liderleri ile konuşacak olan Thunberg, iklim değişikliği konusunda şimdi ve gelecekte yapılması beklenen politikaların altını çizecek. Şimdilik ismi belli olmayan şov aynı zamanda Thunberg’in yetişkinliğe geçiş sürecini seyircilere aktaracak. 

İzleyiciler, Thunberg’in hayatına sahne arkasından bir bakış kazanacaklar. Hem eleştiriler ile karşı karşıya kalan hem de bir yıldız olan Thunberg’in şöhret ile nasıl başa çıktığını göreceğiz. Thunberg, henüz TV şovu hakkında bir açıklama yapmasa da, BBC’nin paylaşımını Twitter üzerinden yeniden paylaşarak haberleri doğruladı. BBC Studios yönetici yapımcısı Rob Lidell, yeni serileri hakkında, “Bunu Greta ile yapabilmek inanılmaz bir ayrıcalık. Dünyanın en ünlü yüzlerinden biri ile uluslararası bir ikon olmanın iç görünümünü aktaracağız,” dedi. Pazartesi günü yapılan açıklamadan sonra, BBC’nin Liverpool’daki fuarında bu seriyi yapmalarının bir çok sebebi olduğu söylendi. Uluslararası protestolar, Birleşmiş Milletler’in 2019’daki İklim Zirvesi ve Thunberg’in aktivistliğinin bu kararı etkileyen faktörler olduğu söylendi. 

Etİketler