GUCCI AİLESİ ‘HOUSE OF GUCCI’ FİLMİNDEN HİÇ MEMNUN DEĞİL

Patrizia Gucci, kadroyu ve hikayeyi hiç beğenmemiş!

Adam Driver ve Lady Gaga’yı retro apres-ski stilleri ile gördüğümüzden beri Ridley Scott’un ‘House of Gucci’ filmini sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak görünen o ki Gucci Ailesi filmin yapımından ve oyuncu seçiminden hiç memnun değil! Adam Driver’ın canlandırdığı Gucci kurucusu Guccio Gucci’nin torunu Maurizio Gucci’nin cinayetini konu alan filmde Lady Gaga ise Maurizio’nun eski eşi ve cinayet planı ile suçlanan Patrizia Reggiani’yi canlandırıyor. Dava sonucunda suçlu bulunan Reggiani, 1998’de 29 senelik hapis cezasına çarptırılmış ve dava süreci boyunca ‘Kara Dul’ olarak adlandırılmıştı. 

Hikayeye göz önünde bulundurunca Gucci ailesinin, filmin yapımı için pek de heyecanlı olmayacağını anlayabilirsiniz. 14 Nisan’da Associated Press’e konuşan Maurizio’nun kuzeni Patrizia Gucci, prodüksiyonun ailelerinin trajedisinden kar gütmeye çalıştığını söyledi. “Kar elde etmek ve Hollywood sistemine gelir katmak için bir ailenin kimliğini çalıyorlar… Ailemizin bir kimliği ve gizliliği var. Her şey hakkında konuşabiliriz. Ama geçilmemesi gereken bir sınır var” diyen Patrizia Gucci, filmden memnun olmadığının altını çizdi. Kendisi ve ailesinin Scott’un eşi ve yapımcı partneri Giannina Facio ile iletişime geçtiğini de ekleyen Patrizia Gucci, filmin içeriği hakkında uyarı yaptıklarını söyledi. Daha önce Gucci Ailesi ile tanışıklığı oldu söylenen Facio, birkaç sene önce Patrizia Gucci’nin babası Paolo ve büyükbabası Aldo ile ilgili bir proje için konuştu. 

Ridley Scott’un prodüksiyon şirketi ile iletişim kopukluğu yaşadıklarını söyleyen Patrizia Gucci, filmin uyarlandığı Sara Gay Forden’ın ‘The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed,’ kitabında da yanlış bilgiler olduğunu vurguladı. 


Sadece filmin konusundan değil aynı zamanda Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto, Salma Hayek, Reeve Carney ve Jack Huston gibi isimlerin olduğu ‘House of Gucci’ kadrosundan da memnun olmadıklarını söyleyen Patrizia Gucci, “Büyükbabam çok yakışıklı bir adamdı, tüm Gucci Ailesi gibi, çok uzun, mavi gözlü ve çok zarif. O, pek de uzun olmayan Al Pacino tarafından canlandırılıyor, üstelik fotoğraflarda iri, kısa ve gerçekten çirkin görünüyor. Bu çok üzücü çünkü büyükbabama hiç benzemiyor” dedi. Sadece Al Pacino ile değil, Jared Leto’nun babası Paolo’yu canlandırmasını hiç beğenmeyen Patrizia Gucci, “Korkunç, korkunç… Gerçekten çok üzgünüm” dedi. Gucci Ailesi genel anlamda filmi beğenmese de ‘House of Gucci’ filmine kendi yorumlarımızı ekleyebilmek için önümüzdeki seneye kadar beklememiz gerekecek. 

Etİketler