HALLE BERRY TRANSSEKSÜEL ROLÜ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

“Daha iyi bir temsil sağlamak için sesimi kullanma konusunda müttefik olmaya söz veriyorum.”

Kısa bir süre önce yeni bir filmde transseksüel bir erkeği oynamak istediğini söyleyen Halle Berry, gördüğü tepki sonrasında özür diledi. Resmi olarak kadroya alınmamasına rağmen Instagram canlı yayını üzerinden bu rol için hazırlandığını anlatan Berry, “Bu karakterde kadın trans bir karekter, yani erkek olan bir kadın. Bu karakter yapabileceğim bir projede yer alıyor,” demişti. “Bu dünyaya derin bir dalış yapmak istiyorum,” diye devam eden Berry’nin, trans topluluğundan bahsettiği düşünülmüştü. 

Halle Berry’nin Instagram canlı yayınından sonra birçok hayranı bu rolün bir transseksüel birey tarafından oynanması gerektiğini savundu. Röportajı sırasında karakterini defalarca yanlış tanımlayan Berry, “Bu kadın benim için çok enteresandı ve muhtemelen yeni projemde olacak.” diyerek yanlış bir cinsiyet tanımını devam ettirmişti. 

Sosyal medyada gördüğü tepki üzerine Twitter üzerinden bir özür paylaşan Berry, “Bu hafta sonu yeni projemde transseksüel bir erkek rolünü oynama konusunu konuşacak zamanım oldu ve söylediğim şeyler için özür dilerim. Cisgender bir kadın olarak bu rol hakkında böyle yorumlar yapmamam gerektiğini şimdi anlıyorum ve transseksüel topluluğunun tereddütsüz kendi hikayelerini anlatmak için bir fırsatı olmalı. Son günlerdeki kritik konuşmalar ve rehberlik için minnettarım, dinlemeye, öğrenmeye ve hatamdan öğrenmeye devam edeceğim. Hem kameranın önünde hem de arkasında ekranda daha iyi bir temsil sağlamak için sesimi kullanma konusunda müttefik olmaya söz veriyorum.” dedi. 

Etİketler