HELEN MIRREN MEGHAN MARKLE'I SAVUNDU

"İçgüdüleri kesinlikle doğruydu"

Helen Mirren'in 2006'da The Queen adlı filmde, Kraliçe Elizabeth II'yi  oynadığı göz önüne alındığında, aktrisin İngiliz kraliyet ailesi hakkında oldukça fazla bilgiye sahip olduğunu varsayabiliriz. Sonuçta, performansı ona Oscar kazandırdı. Şimdi ise Helen, Meghan ve Prens Harry'nin kraliyet ailesinin üst düzey üyeleri olmaktan istifa etme kararlarını savunuyor.

Helen Perşembe günü Variety'e verdiği röportajda, "Yani, bir yandan büyük kayıp ancak, onların açısından baktığımda içgüdülerini dinlemeleri son derece doğru bir karardı. Umuyorum ki her şey yoluna girecek ve magazinciler artık saldıracakları birinin olmadığını kabullenmeyi öğrenecekler. Muhtemelen de başka bir kurban bulacaklar... muhtemelen beni" dedi.

Helen Mirren, Kraliyet Ailesi'nin uzun zamandır arkadaşı ve Prens Charles Derneği'nin elçisi. Mirren, Meghan'ı her zaman övdü ve onun kraliyet üyesi olması ile birlikte üzerine yapılan baskıyla baş etme şeklini takdir etti.

Meghan ve Harry, 31 Mart'ta resmi olarak Kraliyet üyeliklerinden olarak istifa edecekler, ancak hala yerine getirmeleri gereken birkaç kamu görevleri var. 28 Şubat günü Harry, Jon Bon Jovi ile Invictus Oyunları Korosunu ziyaret edecek ve 5 Mart'ta Meghan ile birlikte Endeavour Fund ödüllerine katılacak. Sonraki gün ise, Harry ve Lewis Hamilton, Silverstone Experience'ın müze açılışını kutlayacak ve 7 Mart'ta, Meghan ile birlikte Westminster Abbey'deki Commonwealth günü servisi için Kraliyet ailesine katılmadan önce Royal Albert Hall'daki Mountbatten müzik Festivali'ni ziyaret edecekler.