HOLLYWOOD’UN SON KEŞFİ

Shailene Woodley ismini bir kenara not edin.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Şubat 2014
HOLLYWOOD’UN SON KEŞFİ<#text>


<#text> Birbirinden çok farklı karakterleri oynayabilecek kadar yetenekli bu genç kızı bir kenara not edin. Yetenek takipçileri Hollywood'un son keşfi Shailene Woodley için “üç... iki... bir...” diyerek geri sayıma geçti.


<#text>


<#text> Shailene Woodley'in sırrı nedir?” derseniz, “ekranda inanılmaz doğal görünmesi” yanıtını alırsınız. Onun yerinde bir başka oyuncu olsa; “The Descendants” filminde annesinin zamansız ölümünden sonra veya “The Spectacular Now” filmindeki rolüyle bekaretini kaybettiğinde duygularını gösterme şekli abartılı veya yapay gelebilir. Ama Shailene olunca, insana sanki kamera gerçek hayat anlarını belgelemiş gibi geliyor.~


<#text>


<#text> 21 yaşındaki Shailene, 16 yıldır bu sektörde. Kaliforniya, Simi Valley'de yaşayan iki psikologun tek kızı Woodley, 11 yaşına kadar dört tanesi McDonalds için olmak üzere, tam 60 reklam filminde oynadı. Ancak ilk önemli çıkışını “The Descendants” ile yaptı. Filmde, annesi komada olan bir kızı canlandırıyor; babası George Clooney! Performansıyla daha önce beş sezon oynadığı ve aile filmi “The Secret Life of an American Teenager”ı tamamen unutturuyor.


<#text> Film sayesinde Shailene, Altın Küre'ye aday gösterildi. Pek çok kişi onun için “yeni Jennifer Lawrence” dese de; büyük ihtimalle yeni filmi “Divergent” Mart ayında gösterime girince tüm kıyasların sonu gelecek.~<#text>


<#text> ELLE: En gurur duyduğunuz film hangisi ve neden?


<#text> SHAILENE WOODLEY: “The Spectacular Now”; çünkü bu filmi çekebilmek için çok şey atlattık.


<#text>


<#text> ELLE: Bir rolü kapmak için mücadele etmek zorunda kaldınız mı?


<#text> S.W.: “The Fault in Our Stars”daki Hazel için... Onun için çok yaşlı olduğumu söylediler. Hazel 17'ydi, bense 21 yaşındayım. Buna rağmen deneme çekimine katıldım ve yönetmeni ikna ettim.


<#text>


<#text> ELLE: Neden oyuncu olmayı istediniz?


<#text> S.W.: Sebebini hatırlamıyorum; çünkü beş yaşındaydım.~


<#text>


<#text> ELLE: Hangi rol için her şeyinizi verirsiniz?


<#text> S.W.: Bir Woody Allen filminde oynamayı çok istiyorum. Bu, rüya gibi olur.


<#text>


<#text> ELLE: Önümüzdeki beş yıl sizce nasıl geçecek?


<#text> S.W.: Gencim, sevgilim yok, kendimi hayatın akışına bırakmak istiyorum. “Insurgent” çekimlerinden önce çok farklı bir şey yapmak istiyorum. Belki bir çay evinde çalışırım. Veya Amsterdam'da yaşarım. Ya da çocuk bakıcısı olurum. Farklı tecrübeler yaşamak oyuncu için çok önemli. Beni geliştirecek yeni tecrübelere ihtiyacım var.


<#text>


<#text> Mickey RAPKIN, Fotoğraflar: Thomas WHITESIDE, Styling: Samira NASR, Saç: Kevin RYAN/ART+COMMERCE, Makyaj: Christian MCCULLOCH/TIM HOWARD MANAGEMENT, Manikür: Kiyo OKADA/GARREN NY/MAREK & ASSOCIATES, Moda Asistanı: Yashua SIMMONS. Film kareleri: WHY NOT, A24, MERIE WALLACE/FOX SEARCHLIGHT izniyle.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.