İLK KADIN BAŞKAN MI OLACAK?

Angelina Jolie sayısız sıfatlarına şimdi de politikacıyı ekleyecek mi?Aktivist, oyuncu, yönetmen, anne, insan hakları savunucusu... Angelina Jolie bu sıfatlarına politikacıyı da ekleyecek mi?
Geçtiğimiz gün, ‘Good Morning America' programına konuk olan Angelina Jolie şakayla karışık olsa da politikaya atılabileceğinin sinyallerini verdi... Sunucunun yönelttiği bir soruya, ‘Biliyor musunuz? Etkili olacağımı düşünsem, politika yarışına katılırım' diye cevap veren Jolie, daha sonra sözlerine şunları da ekledi: ‘O şekilde ciddiye alınıp etkili olur muyum, bilmiyorum'...
Öte yandandan Jolie'nin bu sözleri aslında fazlasıyla mütevazi! Zira 2001 yılında Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi olan ünlü oyuncu o günden bu yana, bu sıfatının içini dolduracak birçok çalışmaya imza attı. Sağlık, cinsiyet ayrımcılığı, hastalıklar ve aşırı yoksulluk gibi konularda birçok projede yer aldı.
Kimbilir, elini çabuk tutarsa belki Hillary Clinton'dan önce Amerika'nın ilk kadın başkanı olmayı başarabilir! En azından, bu görevde fark yaratacağına ve koltuğa çok yakışacağına eminiz!