JAKE GYLLENHAAL'UN YENİ ROLÜ BELLİ OLDU!

Gyllenhaal, yazar Dan Mallory’i canlandırıyor…

Edebiyat toplumunu şoke eden bir skandal diziye dönüşüyor! Şubat, 2019’da The New Yorker’ın uzun ve detaylı raporunda, A.J. Finn ismini kullanan Dan Mallory’nin şüpheli davranışları yazılmıştı. 2018’de ‘The Woman in the window’ romanını yazan Mallory, New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer almıştı. Daha sonra Amy Adams’ın başrolünde oynadığı bir film adaptasyonu olan ‘The Woman in the Window’ yazarı Mallory hakkında oldukça ilginç iddialar ortaya atıldı. Geçmiş işleri, arkadaşları, sağlığı hatta hayatta olan annesinin ölümü hakkında birçok yalan söyleyen Mallory’nin ilginç hikayesi şimdilerde bir televizyon dizisine dönüşüyor. 

Jake Gyllenhaal, Annapurna ve Janicza Bravo tarafınan ekrana taşınan hikayede Bravo senaristliği ve yönetmenliği üstlenecek. Ian Parker’ın “A Suspense Novelist’s Trail of Deception” (Bir Gerilim Romancısının Aldatma İzi) adlı uzun yazısından ilham alan televizyon serisinde, Mallory’nin söylediği tüm yalanlar ve şüpheli yaşam tarzı anlatılacak. ‘The Woman in the Window’ romanını 1995 yapımı ‘Copycat’ filminden çaldığı söylenen Mallory’i yeni dizide  Jake Gyllenhaal canlandıracak. Deadline’ın haberine göre “Dizi, sahip olmadığı beyin tümörlerini tedavi eden ve neredeyse her şeyden sıyrılmak için insanların sempatisinden beslenirken ölmemiş aile üyelerinin yasını tutan güvenilmez bir anlatıcıyı takip edecek.”

Bravo’nun açıklamasına göre Mallory’nin gençliğinde belki de “Köpeğim ödevimi yedi.” diyerek başlayan yalan söyleme alışkanlığı daha sonra “Annem öldü, abim intihar etti ve benim iki doktoram var” gibi yalanlara dönüşmeye başladı. Dizide patolojik bir yalancı olan Mallory’nin hareketleri ve kişiliği analiz edilecek.