JENNIFER LAWRENCE EKRANLARA DÖNÜYOR

Lawrence, Netflix’in yeni bilim kurgu komedisinde yer alacak…

Bir süredir ekranlardan uzak kalan Jennifer Lawrence, geri dönüşünü Netflix ile yapıyor. Brad Pitt, Sandra Bullock, Ryan Reynolds ve Adam Sandler gibi isimlerin izinden giden Lawrence, Netflix ile büyük bütçeli bir film için anlaştı. ‘Anchorman’ filminin senaristi ve yapımcısı Adam McKay tarafından yazılan ‘Don’t Look Up’ filmi, bilim kurgu türünde olacak. İki amatör astronomdan birini canlandıracak olan Lawrence’ı, insanoğlunu dünyaya yaklaşan bir asteroid için uyarmaya çalışırken izleyeceğiz. 

Çarşamba günü açıklama yapan McKay, “Bu filmi Jennifer Lawrence ile yapacağım için çok heyecanlıyım. Larence, 17. Yüzyılda olsak ‘dinamit yetenek’ diyeceğimiz oyuncular arasında,” dedi. “Netflix’in bu filmi uluslararası bir komedi olarak görmesi, standartları yükseltirken benim ve ekibimin motivasyonunu ve heyecanını artırıyor,” diye ekleyen McKay, filmin hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenecek. Paolo Sorrentino’nun yöneteceği filmin çekimlerinin Nisan ayında başlaması bekleniyor. 

“Adam’ın her zaman akıllı, uygun ve heyecanlı filmler yapma konusunda zamanlaması çok iyi oldu,” diyen Netflix yöneticisi Scott Stuber, McKay’in popüler kültüre uygun konuları işlediğini belirtti. Oyunculuk kariyerine 1 sene ara veren Lawrence, politik aktivistliğie yönelerek “demokrasiyi düzeltmeye çalışacağını" söylemişti.