JENNIFER LOPEZ HUSTLERS FİLMİ İÇİN DİREK DANSI DERSİ ALMIŞ

Koreograf Johanna Sapakie, J.Lo ve rol arkadaşlarının rollerine nasıl hazırlandıklarını açıkladı.

Direk dansı zor bir zanaat. Hele ki birkaç ay içinde profesyonel gibi görünmek daha da zor. Ancak, dansçı ve kareograf Johanna Sapakie, striptizcileri konu alan Hustlers filmi oyuncularını oldukça iyi eğitmiş.

Cirque Du Soleil'de yer almış, akrobasi geçmişi olan ve direk dansında 9 senelik tecrübeye sahip koreograf, Jennifer Lopez, Constance Wu, Lili Reinhart ve Keke Palmer'ın sanki senelerdir bu işi yapıyormuş gibi gözükmesini sağlamış. Eğitimi, oyuncuların filmdeki karakterlerine göre ayarlayan Johanna, çalışmaların zaman zaman yoğun ve duygusal, bazen de inanılmaz eğlenceli olduğunu söyledi.

Sapakie, 'dominant' bir karakteri canlandıran J.Lo'nun eğitimine filmin çekimlerinden iki buçuk ay önce başlamış. Jennifer Lopez'in filmde, büyük bir solo direk dansı sahnesi var ve bu sahne için dublör kullanmayacağı için çalışmalarında özellikle bu koreografiye odaklanmışlar. İkili, Lopez'in yoğun programına bağlı olarak haftada en az iki ya da üç kez birer saat süre ile çalışmışlar.


Sapakie, "İşte bu yüzden gittiği her şehirde bir direk istedi. O nereye giderse onun yanına gidiyordum. Bu sayede, aşırı yoğun programına direk dansı çalışması sığdırabildik" dedi. 

Jennifer Lopez'in Sapakie ile birebir çalışması, karaktere rahatça girmesine de yardımcı olmuş. Jennifer'ın, çok kısa sürede çok fazla şey öğrenmesi gerektiği için eğitime spor ayakkabıyla basit bir şekilde başlamak yerine, 15cm'lik topuklular ile başlamışlar. Müzik ikonu sahnede topuklular ile dans etmeye alışık olsa da, yüksekliğe alışması zaman almış. Sapakie, Lopez'in daha önce hiç direk dansı yapmadığını ancak, performans geçmişi sayesinde bir profosyonelin özgüvenine sahip olduğunu söyledi.

Johanna, sadece Cardi B ile çalışmamış. Ancak, Cardi B'nin eski bir striptizci olduğunu göz önüne aldığımızda, eminiz ki ne yaptığını biliyordur.

Film, 13 Eylül'de sinemalarda.