JOHNNY DEPP’İN ‘FANTASTIC BEASTS’ FİLMİNDEN İSTİFA ETMESİ İSTENDİ

Eşine şiddet uyguladığını yazan bir gazeteyi dava eden Depp, bu davayı kaybettikten sonra yeni filmden ayrıldı…

Johnny Depp, İngiltere'deki hakaret davasını kaybettikten sonra ‘Fantastik Beasts’ filminden kovuldu. 2018’de yayınlanan ve eski eşi Amber Heard’e evliliklerinde şiddet uyguladığını yazan makalenin ardından İngiltere’deki ‘The Sun’ gazetesini dava eden Depp, 2 Kasım’da davayı kaybetti. Birkaç gün sonra Instagram üzerinden davayı paylaşan Depp, aynı zamanda ‘Fantastik Beasts’ filminden ayrıldığını belirtti. 

Amber Heard ve Johnny Depp (Getty Images)

2016’da ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ filminde Gellert Grindelwald karakterini canlandıran Depp, daha sonra 2018’de ‘Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald’ filminde rolüne devam etmişti. Son zamanlarda serinin üçüncü filmine hazırlanan Depp, davayı kaybetmesinin ardından yapımı bıraktı. 

“Son zamanlarda gelişen olayların üstüne bu kısa açıklamayı yapmak istiyorum,” diye Instagram’dan paylaşım yapan Depp, “Öncelikle, bana desteğini ve sadakatini armağan eden herkese teşekkür etmek istiyorum. Özellikle son birkaç gündür çok sayıda sevgi ve ilgi mesajınız beni utandırdı ve etkiledi. Warner Bros. yapım şirketi, ‘Fantastic Beasts’ filmindeki Grindelwald rolümden istifa etmemi istedi ve ben de saygı duyarak bu isteklerini kabul ettim. Son olarak söylemek istedim şey şu… İngiltere mahkemesinin bu sürreal yargısı doğruyu söyleme konusundaki mücadelemi değiştirmeyecek ve temyiz için başvuracağımı doğrulayabilirim. Kararlılığım hala güçlü ve aleyhimdeki iddiaların yanlış olduğunu kanıtlamaya niyetliyim. Hayatım ve kariyerim bu anıyla tanımlanmayacak,” diye ekledi. İlk olarak 6 Kasım Cuma günü Variety’nin yayınladığı yazı ile duyulan bu haber, Depp tarafından doğrulanmış oldu. 2022’de yayınlanması beklenen üçüncü filmden ayrılan Depp’in yerine başka bir oyuncu seçilecek.