JULIA ROBERTS EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR

Üstelik bir romantik komedi ile!

Romantik komedi filmlerinin kraliçelerinden biri olan Julia Roberts’ın Hollywood’daki yerini kaybetmesi mümkün değil! Roberts’ı düşündüğümüz zaman aklımıza muhteşem filmler, unutulmaz klasikler ve Hollywood’un en ışıltılı gülümsemesi geliyor. Bu yüzden Roberts’ı dört senedir herhangi bir filmde görmediğimiz ve neredeyse yirmi senedir ise hiçbir romantik komedide görmememiz çok tuhaf. Neyse ki Roberts’ın uzun arası sona eriyor!


New York Times’a bir röportaj veren Roberts, Hollywood’a ara vermek istemediğini ve her şeyin doğal geliştiğini anlattı. “Bu arayı bilerek vermedim, sadece ilgimi çeken bir şey olmadı” diyen Roberts, “Yılların bu kadar hızlı geçmesine şaşırdım” diye ekledi. Bu sene iki büyük proje ile ekranlara dönmeye hazırlanan Roberts, ‘Ticket to Paradise’ adlı filmde eski eşi ile Bali’ye seyahat eden endişeli bir anneyi canlandırıyor. İlk projesinde George Clooney ile yer alan Roberts, ‘Gaslit’ adlı mini seride ise Sean Penn ile birlikte! ‘Gaslit’ serisinde Nixon’ı Watergate'e karışmakla suçlayan Richard Nixon'ın başsavcısı John Mitchell'in eksantrik, konuşkan eşi Martha Mitchell canlandıran Roberts, bildiğimiz ve özlediğimiz karizması ile karşımızda olacak. 

“İnsanlar bazen romantik komedi yapmadığım için geçen süreyi, yapmak istemediğim için olarak yorumluyorlar” diyen Roberts,  “Notting Hill veya My Best Friend’s Wedding seviyesinde bir senaryo ile karşılaştığımı düşünseydim kesinlikle romantik komedi yapardım. Ama benim de son 18 yılda üç çocuğum oldu. Bu çıtayı daha da yükseltiyor çünkü o zaman sadece, Bu malzeme iyi mi? Aynı zamanda kocamın çalışma programının, çocukların okul programının ve yaz tatilinin matematik denklemi. Bu artık sadece, ‘Ah, sanırım bunu yapmak istiyorum,’ diyerek olmamaya başlamıştı” diye ekledi. Roberts’ın Clooney ile birlikte ‘Ticket to Paradise’ adlı yeni romantik komedi filminin önümüzdeki sonbahar aylarında vizyona girmesi bekleniyor. 

Filmin senaryosunu okuduğunda, "Bu sadece George Clooney ise işler,” diye düşündüğünü itiraf eden Roberts, tesadüfen Clooney’nin de onun için aynı şeyi düşündüğünü anlattı. Aynı şekilde, yeni seride, Sean kadar iyi tanımadığı biriyle bu kadar yoğun duygulu bir rol oynarken kendinden emin hissetmeyeceğini söyleyen Roberts, "John ve Martha Mitchell'den yola çıkarak, bu sahneleri benim neslimin en büyük dramatik aktörlerinden biri olan Sean Penn ile oynamak ve sonra George ile bu komik sahneleri oynarken Avustralya'yı dolaşmak benim için oyunculuk hayallerimi yaşamak gibiydi” diye ekledi.