KARLIE KLOSS, VICTORIA’S SECRET’TAN AYRILMA SEBEBİNİ ANLATTI

Ünlü model, feministliğinin gücünü keşfettikçe kararlarının da değiştiğini söyledi…

Karlie Kloss, Şubat 2015’te Victoria’s Secret melek kanatlarını rafa kaldırmıştı. O zamanlarda gerekçe olarak takviminin uymamasını gösteren Kloss, New York Üniversitesi’nde okuyordu. Ancak gerçekte, Kloss’un markadan ayrılma sebeplerinden en önemlisi kadınların temsil ediliş biçiminin kendi feminist değerlerine uymamasıydı. 

Victoria's Secret 2014 Defilesi (Getty Images)

New York Üniversitesi Gallatin Okulunda, feminist teorisi okumaya başlayan Kloss, bu dersin kendisini Victoria’s Secret’ı bırakma kararı konusunda motive ettiğini söyledi. “Victoria’s Secret ile çalışmayı bırakmaya karar vermemin sebebi, kim olduğumu ve dünyadaki genç kadınlara güzel olmanın ne anlama geldiği konusunda vermek istediğim mesajı yansıtan bir şey değildi. Bir feminist olmanın gücünü anladıktan sonra bu attığım adım bir dönüm noktası oldu. Kendi seçimlerimi yapmak, kendi hikayemi anlatmak, çalışmak istediğim şirketleri seçmek veya dünyaya anlatmak istediğim mesajın değişmesi için önemli bir karardı,” diyen Kloss, Victoria’s Secret’tan ayrılma kararının hayatında bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 

Victoria's Secret 2017 Defilesi (Getty Images)

2015’te Kloss’un markadan ayrılma haberini, Victoria’s Secret’ın Pazarlama Direktörü Ed Razek, “Karlie Kloss ve ben bir kaç ay önce buluşarak kariyeri konusunda yapmak istediklerini konuştuk. Konuştuğumuzda, sayısız projelerini yerine getirme zamanı olmayacağı belli oldu. İsteksizce, markanın sözleşmesinin sonunda Victoria’s Secret’tan ayrılma kararı aldı. Karlie çok özel bir insan, yakın bir arkadaş ve gerçekten sevdiğim ve hayran olduğum biri. O, hiç kuşkusuzca gördüğüm en iyi modellerden biri. Ama o daha da iyi bir insan. Geleceği sınırsız ve yapacağı şeyleri görmek beni heyecanlandırıyor. Karlie Kloss her zaman benim için bir melek olacak,” demişti. Kloss, melek ünvanından vazgeçse de 2017 yılında, Victoria’s Secret’ın ikonik şovunda podyuma çıkmıştı.