KATE MIDDLETON VE PRENS HARRY SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAĞIŞTA BULUNUYOR

Cambridge Dükü ve Düşesi, sağlık çalışanlarına ve mental sağlık projelerine destek oluyor…

Kate Middleton ve Prens Harry’nin vakfı ‘Royal Foundation,’ İngiltere’deki sağlık çalışanlarına ve mental sağlık projelerine bağışta bulunuyor. Bu haftanın başında Sandringham’da Kraliçe II. Elizabeth’in evinde bir görüşme yapan Cambridge Dükü ve Düşesi, Coronavirüs pandemisi için $2 milyon bağışta bulunacak. Kate ve William, sosyal mesafeli görüşmeye farklı organizasyonlardan temsilcileri davet ederek, ülke genelindeki sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını konuştular. Gereksinimlere destek olmak istediklerini belirten Cambridge Dükü ve Düşesi, Instagram üzerinden yardım edecekleri 10 kurumu açıkladılar. 

“Son aylarda, personellerin ve acil durum müdahale ekiplerinin COVID-19'a yanıt olarak yaptıkları inanılmaz işlerden gurur duyuyoruz, ancak bu çalışanların çoğu, aileleri ve İngiltere'deki binlerce kişi için biliyoruz ki salgının mental sağlıkları üzerinde kalıcı bir etkisi olacak,” diyen Kate Middleton’a ek olarak Prens William ise, “Royal Foundation’ın, COVID-19 Müdahale Fonu aracılığıyla esneklik oluşturmak ve ihtiyacınız olan ağları sağlamak için sizi ve diğer pek çok kişiyi nasıl desteklediğini duymak harika. Bu bağış, önde gelen on yardım kuruluşunun hayati çalışmalarına devam etmesine yardımcı olacak.” dedi.


View this post on Instagram

👩‍⚕️⛑🚓👨‍🏫 Over recent months we have all been in awe of the incredible work that frontline staff and emergency responders have been doing in response to COVID-19. And we know that for many of them, their families, and for thousands of others across the UK, the pandemic will have a lasting impact on their mental health. Today The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge has granted nearly £1.8 million to 10 leading charities at the heart of mental health and frontline support 🤝 through a bespoke fund set up as part of the organisation’s response to COVID-19. Earlier this week The Duke and Duchess spoke to four representatives from organisations which will benefit from the fund 🗣 including two emergency responders and two mental health counsellors. Find out more about the 10 organisations that will benefit from The Royal Foundation’s COVID-19 Response Fund by exploring their accounts 👇 below @mindcharity @hospice_uk @tascharity @calmzone @bestbeginningscharity @afnccf @_place2be @giveusashoutinsta @themixuk @youngmindsuk

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on


Pandemi sürecindeki izolasyon döneminde sağlık çalışanlarına destek olmaya devam eden Kate ve William, kendi karantina deneyimlerini Zoom konferansları ile anlatmışlardı. Uzmanlar ve öğretmenler gibi birçok insan ila konuşan Cambridge çifti, herkesin kendi hikayelerini anlatmalarını sağladıl. BBC’ye ailesinin izolasyon sürecini anlatan Middleton, “Çok fazla inişler ve çıkışlar oldu, tıpkı kişisel izolasyon uygulayan birçok aile gibi. George, Louis’den çok daha büyük ama her şeyin farkında olmaları beni çok şaşırttı. Onları korkutarak bunaltmak istemiyorum ama yine de olayları yaşlarına uygun ve basit bir şekilde anlatmak önemli,” dedi.