KIM CATTRALL YENİ ‘SEX AND THE CITY’ DİZİSİNE GÖNDERME YAPTI

“Kimse kafeste bir kuş olmayı istemez.”

‘Sex and the City’ serisinin yeniden çekileceği konusundaki haberler bizi çok sevindirdi! Ama Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall’ın olmayacağını duyduğumuz için bir yanımız buruk diyebiliriz. Samantha olmadan ‘Sex and the City’ olur mu? Samantha olmadan, Carrie, Miranda ve Charlotte ne yapar? Aklımızda deli sorular! HBO Max’de yayınlanacak olan yeni ‘Sex and the City’ serisinde Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon ve Kristin Davis’in olacağı söylendikten oldukça kısa bir süre sonra Kim Cattrall, haberlere yanıt verdi. ‘Women’s Prize for Fiction’ adlı podcast yayınına katılan Cattrall, ‘Sex and the City’ serisinin bir parçası olduğu için “şanslı” hissettiğini ama geri dönmeyi düşünmediğini söyledi. Dizi ile işinin bittiğini söyledikten sonra aldığı eleştiriler hakkında da konuşan Cattrall, Samantha Jones’u geride bıraktığını belirtti. 

‘Sex and the City’ serisinden ayrılma kararı hakkında konuşan Cattrall, “Çok eğlenceliydi, çok seviyordum ve farklı işler yapmak her zaman heyecan verici. Ve tam olarak böyle hissediyordum. Elinizde olan tek şey ayrılmak olsa da, seriyi bıraktıktan sonra biraz utandım. Utancı tattım ve her şeyi geride bıraktım. Kimse kafeste bir kuş olmayı istemez” dedi. 


Geçtiğimiz yıllarda üçüncü ‘Sex and the City’ filmine sıcak bakmadığını söylediği için oldukça fazla eleştiri alan Cattrall, “Filmi yapmak istemediğimi sosyal medyadan çok fazla kötü yorum aldığımı hatırlıyorum. İnsanların bana yazdığı şeyler inanılmazdı. ‘Bir bankada çalışıyorum ve bu insanı sevmiyorum ve çalışma saatlerimi sevmiyorum ama yinede işimi yapıyorum. O yüzden sen de yapmalısın! Bana istediğimi ver. Filmi yap. Ben mutsuzum sen de mutsuz ol’ gibi tuhaf yorumlar alıyordum” diyerek yaşadığı ilginç deneyimi anlattı. Daha sonra üçüncü filmi yapmak istememe nedenini açıklayan Cattrall, “Bunun için çalışmadığım anlamına gelmiyor ama ben bir seçim yapacak kadar şanslıyım. Gerçekten çok çalıştım. Buna sahip olduğum için çok şanslıyım ve bunu koruyorum ama yapmak istemediğim bir şeyi yapmayacağım. Yapmak istemediğim bir şeyi yapsaydım, işimde asla iyi olamazdım” dedi. 

Hayran kitlesini ve platformunu kayıp yaşayan kadınların hikayelerini anlatmak için kullanacağını söyleyen Cattrall, “Kayıp 60’lı yaşlarında olan biri için en büyük zorluklardan biri. Hem babamı hem de kardeşimi kaybettim” diyerek kendi deneyimlerinden ilerleyeceğini belirtti.