KIM KARDASHIAN KANYE WEST HAKKINDA BİR AÇIKLAMA YAPTI

Kardashian, West’in bipolar bozukluğunu anlattı…

Kim Kardashian ve Kris Jenner’ın kendisini eve kapatmaya çalıştıklarını söyleyen Kanye West, Twitter üzerinden anlaşılması zor birçok paylaşım yapmıştı. West’in şimdi sildiği paylaşımlardan sonra bir açıklama yapmak durumunda kalan Kim Kardashian, eşinin ciddi manik nöbetler geçirdiğini söyledi. West’in bipolar bozukluğunu açık bir şekilde anlatan Kardashian, geçmişte West’in kişisel özeline saygı duyduğu için bu konu hakkında konuşmayı tercih etmediğini belirtti. Medya ve hayranlarından empati ve anlayış isteyen Kim Kardashian, West’in yardım alması gerektiğini ve bu süreci ciddiye alması gerektiğini belirtti. 


Instagram hikayeleri üzerinden uzun bir paylaşım yapan Kim Kardashian’ın açıklaması şöyle:

“Birçoğunuzun bildiği üzere Kanye’nin bipolar bozukluğu var. Bunu yaşayan veya hayatında sevdikleri arasında bunu yaşayanlar olanlar, bu rahatsızlığın ne kadar karmaşık ve acı verici olduğunu anlayacaklar. Daha önce bunun hakkında hiç bu kadar açık konuşmamıştım ve bizi evde ne kadar etkilediğini anlatmamıştım çünkü çocuklarım ve Kanye’nin, özellikle sağlık konusunda, özel hayatına karşı oldukça korumacıyım. Ama bugün, mental sağlık hakkındaki yanlış anlaşılmalara ve önyargıya karşı bunun hakkında yorum yapma ihtiyacı duyuyorum.

Mental hastalıkları ve kompulsif davranışları anlayanlar, üye küçük değilse ailenin güçsüz olduğunu bilir. Bu deneyimden çok uzak olan insanlar bu konuda yargılayıcı olabilir ve bireyin kendisinin aile ve arkadaşların ne kadar uğraştığına bakılmaksızın yardım alma sürecine girmesi gerektiğini anlayamazlar.

Kanye'nin eleştiriye tabi olduğunu anlıyorum çünkü o halka açık bir figür ve zaman zaman yaptığı eylemler güçlü fikirlere ve duygulara neden olabiliyor. Kanye, sanatçı ve siyahi bir adam olmanın baskısı bir yana, annesinin acı verici kaybını yaşayan ve bipolar bozukluğu tarafından artan sıkıntı ve izolasyonla uğraşmak zorunda olan parlak ama karmaşık bir kişi. Kanye ile yakın olanlar kalbini biliyorlar ve sözlerini anlıyorlar, bazen sözleri anlatmaya çalıştıkları ile uyuşmayabiliyor. 

Bipolar bozukluk ile yaşamak, kimilerine ne kadar büyük veya erişilemez gibi görünse de, onun hayallerini ve yaratıcı tarafını azaltmıyor veya geçersiz kılmıyor. Bu onun dehasının bir parçası ve hepimizin şahit olduğu gibi, büyük hayallerinin çoğu da gerçekleşti.

Toplum olarak mental sağlık konusunda daha dikkatli olmayı konuşuyoruz ancak en çok ihtiyaç duydukları zamanlarda bu problemlere yaşayan insanlara da aynı özeni göstermeliyiz. Medya ve halkın bize bunu yapabilmemiz için gereken merhamet ve empatiyi göstermelerini rica ediyorum. Kanye’nin iyiliği için endişeli olduğunu söyleyenlere ve onu anlamaya çalışanlara teşekkür ederim.”